Hack4change 2022

10 Czerwca 2022, 17:00 (Piątek) - 12 Czerwca 2022, 18:00 (Niedziela)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet Hack4change 2022
już niedostępne -

Edycja 2022

Czy wiesz jak wiele można zmienić w ciągu jednego weekendu?
Weź udział w technologiczno-ekologicznym hackathonie - ucz się, działaj i wspieraj naszą planetę! Bądź częścią zmiany! 10-12 czerwca 2022


Idea Hack4Change

Nasza planeta jest w niebezpieczeństwie. To nie dramatyczny wstęp powieści science fiction, ale smutna rzeczywistość. Nasi wrogowie są potężni, są nimi największe zagrożenia XXI wieku - zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatyczne i kryzys związany z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest trudna, ale jak mówi stara maksyma ludzi sukcesu - martwienie się nie rozwiązuje problemów, działanie - owszem. Dlatego organizujemy 48-godzinny hackathon Hack4Change - przestrzeń wspólnego działania na rzecz środowiska i naszej planety. To wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast snuć pesymistyczne wizje - działać i wykorzystywać swoje talenty, aby zmieniać świat. Wspólnie ze 150 uczestnikami i mentorami poszukamy nieszablonowych koncepcji wspierających nasza planetę.

Efektem hackathonu będą prototypy innowacyjnych rozwiązań wspierających walkę z zanieczyszczeniem środowiska, ociepleniem klimatu, poprawą komfortu życia w lokalnych środowiskach i kryzysem spowodowanym pandemią.


Kim jesteśmy?

Organizatorzy Hack4change to zespół ludzi, którym leży na sercu los naszej planety i dobrostan człowieka jako takiego. Kryzys gospodarczy, pandemia oraz szybko zmieniający się świat wymuszają na nas nie tylko konieczność większego dbania o klimat, ale i zachęcają do szukania niestandardowych rozwiązań.

Jako: Fundacja CODE:ME, Marek Kamiński Academy, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Invest in Pomerania oraz partnerujące nam w roli partnera technologicznego: Microsoft oraz partnera strategicznego: EPAM postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce.

Dla kogo?

Do uczestnictwa w hackathonie zapraszamy innowatorów, programistów, grafików, UX designerów i wszystkich tych, którym bliska jest idea walki z kryzysem klimatycznym i innymi problemami naszej planety. W trakcie hackathonu uczestnicy połączą siły tworząc interdyscyplinarne zespoły, które wspólnie będą pracowały nad prototypami proekologicznych urządzeń i aplikacji. Zapraszamy także gotowe zespoły, które chciałyby rozwinąć działające już projekty.

Bądź częścią zmiany!

Uważasz, że 48 godzin to za mało, by stworzyć coś, co działa niezawodnie? Masz rację. Jednak doba to wystarczająco dużo by zacząć. Podczas 48h hackathonu masz szansę stworzyć prototypy, które dzięki wsparciu naszych partnerów i ekspertów mogą rozwijać w przyszłości. Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie. Budowanie lepszego świata musi mieć początek w budowaniu lepszego siebie.


3 Bieguny - jedna planeta - wyzwania.

Człowiek i jego dobrostan.
Szybki rozwój technologii i social mediów, a także zmiany trybu życia związane z pandemią, wpływają na stan psychiczny każdego z nas. Zatroszcz się o siebie i najbliższe otoczenie, aby móc lepiej chronić naszą planetę. Utrzymywanie zdrowych nawyków, umiejętność medytacji, uważność, wzmacnianie wiary w siebie? Stwórz zasób, który umożliwi innym osiągnięcie dobrostanu i korzystanie w pełni z życia!

Otwarte dane
Masz pomysł na nowatorskie rozwiązanie lub nowe zastosowania dla istniejących technologii? Wykorzystaj otwarte dane, udostępniane przez API na publicznych (np. dane.gov.pl czy gdansk.pl) oraz komercyjnych (np. Planetary Computer Microsoft) portalach. Za przykład mogą tu posłużyć aplikacje opierające się o otwarte dane służące do nawigacji, mierzenia jakości powietrza, redukcji zużycia CO2 poprzez świadome wybieranie optymalnych tras przejazdów czy wizualizowania pewnych zjawisk na mapach. Spraw by niewielka zmiana doprowadziła do wielkich rezultatów.

Smart Cities
Czy Twoje miasto zmaga się z wyzwaniami, jak np. rozwarstwienie społeczne, akty wandalizmu, zaśmiecanie i zanieczyszczanie środowiska, ograniczenie przestrzeni zielonych (tzw. płuc miasta), zwiększony ruch uliczny?
Stwórz rozwiązanie, które wykorzysta technologię w obszarach takich jak: gospodarka, środowisko, mobilność, zarządzanie i zrównoważony rozwój. Wszystko z myślą o poprawie standardu życia mieszkańców i zwiększeniu ich udziału w podejmowaniu istotnych decyzji.


Dowiedz się więcej

Po więcej informacji o Hack4change zapraszamy do oficjalnej strony wydarzenia: https://hack4change.tech

W razie pytań zapraszamy do kontaktu na [email protected]

Zapraszamy do udziału w warsztatach poprzedzających Hack4change 

Zapisy na warsztaty 06-09.06.2022: https://app.evenea.pl/event/hack4change2022warszta...


Regulamin

Rejestracja

Nie prowadzimy selekcji, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie jest bezpłatne. Wydarzenie odbędzie się w formule BYOL (Bring Your Own Laptop).


Harmonogram