Hack4change CZERWIEC 2024
21 Czerwca 2024, 17:00 (Piątek) - 23 Czerwca 2024, 18:00 (Niedziela)
Czy technologia idzie w parze z ekologią? Zdecydowanie tak!
Skąd to wiemy? Po pierwsze mamy doświadczenie😉 Po drugie, współczesne problemy otaczającego nas świata, nie mogą obejść się bez pomocy technologii.
Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia organizowanego w partnerstwie przez Fundację CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy!
Widzimy się w terminie 21-23.06.2024 STACJONARNIE W GDAŃSKU, a wcześniej także na warsztatach i kajakach:)
#BeThechange!
Kim jesteśmy?
Organizatorzy Hack4change to ludzie, którzy postanowili pasję do nowych technologii połączyć z proekologicznymi działaniami. Nasz hackathon nie tylko skupia się na technologii, czyli zaprojektowaniu, czy napisaniu aplikacji. Przede wszystkim stawiamy na nowatorskie pomysły w imię poprawy naszego otoczenia i życia. Myślmy globalnie - zacznijmy lokalnie!
Fundacja CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy, już po raz czwarty chcą stworzyć dla wszystkich przestrzeń wspomagającą kreatywne myślenie! Chcemy Was zainspirować do myślenia w nurcie #bethechange! Bądźcie częścią tego wydarzenia!
Dla kogo?
W hack4change uczestniczyć może każdy, komu przyświeca idea poprawy sytuacji ekonomiczno-ekologicznej najbliższego otoczenia. Zapraszamy innowatorów, programistów, grafików, UX designerów, psychologów, socjologów i wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje pomysły, lub być częścią zespołu, który taki pomysł stworzy.
#DoIT #ThereIsNoPlanB
Chcesz być częścią zmiany? Weź udział w hackathonie, zaproś na niego swoich znajomych, czy współpracowników. Jeżeli nie masz zespołu - nie szkodzi, możesz dołączyć do istniejących zespołów, lub stworzyć zupełnie nowy! Podczas 48h może wydarzyć się wszystko. Wiemy co mówimy - widzieliśmy to na własne oczy😉
Efektem hackathonu będą prototypy innowacyjnych rozwiązań wspierających walkę z zanieczyszczeniem środowiska, ociepleniem klimatu, poprawą komfortu życia w lokalnych środowiskach i kryzysem ekonomicznym i społecznym.
Warsztaty / webinary - online
18.06.2024, 18:00 - 20:00
Globalne (i lokalne) wyzwania w świecie innowacj
W dobie dynamicznych zmian technologicznych, omówimy kluczowe wyzwania i trendy w zakresie ekologii, sztucznej inteligencji, edukacji i idei life long learning. Skupimy się na roli innowacji w rozwiązywaniu problemów globalnych i lokalnych, a także na tym, jak nowe technologie mogą wspierać zrównoważony rozwój oraz poprawę jakości życia. Poznamy inspirujące przykłady i podyskutujemy o przyszłości z ekspertami.
Spotkanie rozpocznie Pamela Krzypkowska - niezwykła osobistość, której samo bio mogłoby być dobrą książką 😉 Director of Research and Innovation w Ministerstwie Cyfryzacji. AI, Cloud Architect. AI Ethics Board Member w Cogniman. Wykładowczyni na Uniwersytecie Koźmińskiego, a wcześniej także Cloud Solution Architect (Data & AI) w Microsoft.
W drugiej części spotkania pojawi się Basia Jagoda reprezentująca firmę the:protocol z tematem "Wyolbrzymiana, pomniejszana czy przerzucana jak gorący kartofel? Kto jest odpowiedzialny za ekologię cyfrową według specjalistek i specjalistów IT"
Basia jest managerka projektów PR dla branży technologicznej i interaktywnej. Zawodowo związana z branżą IT od 2013 - pracowała z łódzkimi software house'ami, obecnie w zespole agencji Linkleaders współtworzy projekty PR m. in. dla theprotocol.it. Z pochodzenia pomorzanka, z wyboru łodzianka. Reprezentuje the:protocol jako ambasadorka raportu "Polacy na cyfrowej równoważni. Cyfrowy ślad technologii 2024".
Na koniec spotkania poprowadzimy krótką dyskusję nt nowych technologii, sztucznej inteligencji, rynku pracy i tego jaki wpływ ma na nie ekologia. Spotkanie poprowadzi Marcin Młyński, CEO w Fundacji CODE:ME i Hackerspace Trójmiasto; absolwent PFR School of Pioneers, realizowanego we współpracy z University of Cambridge, międzynarodowego programu dedykowanego przedsiębiorcom i wizjonerom w obszarze
nowych technologii
19 czerwca 2024, godz. 18:00 - 19:00
Warsztaty projektowania aplikacji w Figmie
Figma to potężne narzędzie, które możne ułatwić tworzenie aplikacji i szybkich prototypów. To szczególnie cenna umiejętność na hackathonie.. Warsztaty poprowadzi Jakub Wilczyński - wykładowca na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, PJATK Gdańsk. Jakub Będzie także mentorem podczas hackathonu.
Sprzątamy rzekę i sadzimy las!
Hack4chagne to także działania ekologiczne związane z sadzeniem lasów czy sprzątaniem rzek. Na pierwszy spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rumskiej Zagórskiej Strugi zapraszamy już 17.03.2024! To wyjątkowa okazja by popłynąć rzeką, która kieruje swe ujście do Zatoki Gdańskiej w rezerwacie Beka w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Część z nas będzie miała okazję płynąć odcinkiem, który rzadko kiedy jest dostępny, i który wymaga specjalne zgody.
Rzeka jest niewielka i przyjemna, choć ostatni odcinek będzie nieco wymagający.
Trasa:
Start: godz. 11.00 - zbiórka: skrzyżowanie ul. I Dywizji Wojska Polskiego (Rumia) z droga wewnętrzną Elektrociepłowni Gdynia (parking przy mostku) => https://maps.app.goo.gl/kU1aRHCBMsR2uyPo7
Koniec: 14:00 - rezerwat BEKA.
Trasa zostanie podzielona na 3 etapy/grupy. Do dyspozycji będziemy mieli również kajaki, więc oczyszczanie odbędzie się zarówno z brzegu jak i z wody.
Proszę pomyśleć o odpowiednim ubiorze, a szczególnie o obuwiu (sugerowane kalosze).
Zapewniamy worki i rękawice.
Po zakończeniu akcji planowany jest ciepły grillowy posiłek.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
II spływ:
Niedziela 16.06.2024
Start godz.10:00 - przystań kajakowa Reda ul. Nowa
Meta godz.13:00 ulica Gdyńska (most na drodze do Mrzezina).
Na mecie ciepły grillowy posiłek.
Proszę pomyśleć o odpowiednim ubiorze, a szczególnie o obuwiu (sugerowane kalosze).
Zapewniamy worki i rękawice. Zapisy na [email protected] .Liczba miejsc ograniczona!
Dowiedz się więcej:
Po więcej informacji o Hack4change zapraszamy do oficjalnej strony wydarzenia: https://hack4change.tech
W razie pytań zapraszamy do kontaktu na [email protected]
Rejestracja i organizacja:
- Nie prowadzimy selekcji, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń,
- Wydarzenie odbędzie się w formule BYOL (Bring Your Own Laptop),
- Na miejscu zapewniamy salę do nocowania
- Cały przychód z biletów zostanie przeznaczony na catering i drobne upomniki dla uczestników
- W tym roku będziemy także sadzić las! Możesz nam w tym pomóc :) za zebrane na ten cel środki, na jesień będziemy sadzić drzewa :) Chcesz mieć swoje? ;)
- Nieodłącznym elementem Hack4change jest sprzątanie jednej z pomorskich rzek na kajakach. Pierwsze już w marcu. Kolejne będziemy organizować na przełomie maja i czerwca. Dołączysz? ;)
Zobacz jak wyglądała edycja 2022:
Miejsce
Trzy Lipy 3, GDAŃSK