"Higiena cyfrowa profilaktyką uzależnień" - wykład motywacyjny dra Macieja Dębskiego

10 Maja 2024, 18:00 (Piątek)

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
już niedostępne -

Z roku na rok obserwujemy coraz większy odsetek uzależnień dzieci i młodzieży od internetu. Telefony komórkowe stały się narzędziem do eksploracji świata i komunikacji z innymi. Gry wideo umożliwiają młodym ludziom ucieczkę od codzienności i zanurzenia się w świat marzeń i fantazji.
To pierwsze kroki do uzależnienia i utraty kontaktu z otoczeniem.
Jak temu zapobiec? Jak dbać o higienę cyfrową w życiu rodzinnym i znaleźć równowagę między światem realnym a cyfrowym?

O tym jak prawidłowo używać nowoczesnych technologii opowie dr Maciej Dębski, socjolog problemów społecznych, prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

Zapraszamy osoby dorosłe na wykład motywacyjny "Higiena cyfrowa profilaktyką uzależnień"

10 maja o 18:00 do Centrum Wystawowo Konferencyjnego w Opolu. Dowiecie się jak edukować młodych ludzi na temat potencjalnych zagrożeń związanych z nadmiernym korzystaniem z internetu oraz konsekwencji tego nadużywania, jak ustanawiać zdrowe granice, rozwijać zainteresowania i tworzyć bezpieczne środowisko online.


Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Marka Kamińskiego, która wspiera dzieci i młodzież w budowaniu odporności psychicznej. Kontynuacją naszych wspólnych działań profilaktycznych na rzecz wsparcia młodych ludzi jest Opolski Marsz Mocy, który odbędzie się następnego dnia o 9:00.  Zostaw telefon w domu i dołącz do Nas!

Zobacz również:

konferencje