Wspomnienia z Himalajów i Karakorum

10 Października 2020, 15:15 (Sobota)

Ack Umcs Chatka Żaka, Lublin Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zarezerwuj miejsce
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Spotkanie z himalaistą Walentym Fiutem odbywające się w ramach festiwalu Przez Świat. Spotkania z podróżą w ACK Chatka Żaka w Lublinie.

Himalaje i Karakorum- dwa najwyższe pasma górskie świata i jedne z najtrudniej dostępnych miejsc na Ziemi. To tu wznosi się 14 ośmiotysięczników, gór - marzeń każdego wspinacza. Lata osiemdziesiąte to chyba ostatnia dekada przed pojawieniem się komercyjnych grup wchodzących na szczyty. To czas, kiedy swoje triumfy święcił polski himalaizm, a nasi wspinacze wytyczali nowe drogi na szczyty oraz zdobywali je jako pierwsi zimą. Zaczęło się od zimowego Everestu w 1980 r.,potem przyszły kolejne. O tych właśnie, często dziewiczych wejściach, usłyszymy w czasie spotkania "Wspomnieniach z Himalajów i Karakorum".

Walenty Fiut jest jednym z czołowych polskich wspinaczy, zdobywających najwyższe szczyty w złotym okresie polskiego himalaizmu. Wspinał się choćby z Jerzym Kukuczką, Krzysztofem Wielickim, Arturem Hajzerem czy Andrzejem Czokiem. To uczestnik zimowej wyprawy, która w 1980 r. zdobyła Mount Everest, dwóch wypraw na południową ścianę Lhotse w 1985 i 1987 r., zdobywca Broad Peaka w 1984 r. oraz współautor pierwszego zimowego przejścia północnej ściany Eigeru w 1978 r.

Pokaz odbędzie się 10.10. o 15:15 w głównej Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

W obiekcie obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do wypełnienia formularza z podaniem nazwiska oraz kontaktu, który przechowywany jest przez 14 dni od daty festiwalu.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca.

Zobacz również:

inne wydarzenia Lublin