HUMANKIND | KONCERT

10 Czerwca 2023, 20:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatne wejście
już niedostępne -

HUMANKIND

Oddaję w Twoje ręce moją muzykę. Kilka lat temu, na Malcie, o poranku, usłyszałam ją po raz pierwszy. Pojawiła się w szumie morza. Chlupotała w trakcie pływania z meduzami. Szeptała, gdy zanurzałam stopy w morskiej toni. Milczała, gdy zachwycałam się wizerunkami pierwotnych bogiń. Stała się moją wierną towarzyszką po to, aby spisywać ważne momenty mojego życia. Nadal płynie w mojej głowie i w moim sercu. Nadal chce wzrastać coraz śmielej i coraz głośniej. Dzięki wspaniałym osobom, które pomogły jej zaistnieć, moja muzyka jest tu i teraz, dla Ciebie. Doświadcz dźwięków, które płyną prosto z mojego serca.


O wykonawcach:

Lena Majewska jest wokalistką związaną od wielu lat z szeroko pojętą muzyką folkową, gdzie odnajduje swoje korzenie. Jest zwolenniczką teorii (za Julią Cameron), że istnieje energia twórcza, która chce się wyrazić za naszym pośrednictwem. Śmiało podąża za tą energią i na tej kanwie tworzy swoją muzykę autorską, która postanowiła się pojawić w języku angielskim.

Jan Kłoczko - gitarzysta akustyczny i klasyczny, od dziecka związany z muzyką tradycyjną i folkową. Jest gorącym zwolennikiem narracji, emocji, pulsu, przestrzeni i harmonii w muzyce. Występował w zespołach i projektach grających muzykę świata - od skandynawskiej, przez polską, celtycką, ukraińską, węgierską, po bluegrass. Chętnie akompaniuje i aranżuje muzykę autorską innych artystów, niekiedy zaskakując ich nieoczekiwanym spojrzeniem na ich własną twórczość.

POSŁUCHAJ na Spotify


__________

O NORDIC TALKING FESTIVAL

Tematem przewodnim szóstej edycji jest "Kobieta" w kontekście historycznym i współczesnym. Wystąpienia zaproszonych gości zostaną ujęte w blokach tematycznych: Kobieta w sztuce, Kobieta w historii i folklorze, Kobieta w społeczeństwie, Kobieta w nauce i literaturze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać szeroki wymiar wybranego przez nas tematu, a także zachęcić do wymiany doświadczeń w tym zakresie i poszukać wątków wspólnych.

Oprócz spotkań, wykładów i dyskusji odbędą się warsztaty językowe z języka duńskiego, norweskiego i szwedzkiego, spotkania dla dzieci (poranek w sobotę i niedzielę), a także koncerty: piątek - Chór 441 "Song of the North" i w sobotę Lena Majewska z Janem Kłoczko "Humankind".

SPRAWDŹ PROGRAM FESTIWALU

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny - zachęcamy jednak do rezerwacja darmowych wejściówek na poszczególne wydarzenia w celu zagwarantowania sobie miejsca.

___________

Organizatorzy i partnerzy

Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja LuxSfera, a Partnerem Głównym - Miasto Gdynia.

Współorganizatorzy i partnerzy wydarzenia: Konsulat Kultury | Gdyńskie Centrum Kultury, Trolltunga - szkoła języka norweskiego, Dalarna - szkoła języka szwedzkiego, Uniwersytet WSB Merito Gdynia i Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim.

Patroni medialni: Moja Norwegia, Dzieje się, Ice Story, KulTur, Razem Norge, Lady Business Club, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Muzeum Herstorii Sztuki, Nordic Focus Festival, Polki na obczyźnie, Why Story, Zawsze Pomorze, Zew Północy, Zupełnie Inny Świat, Kolektyw Tłumaczy Literatury Fińskiej KIRJA, Iceland news Polska.

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdyni, Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Finlandii, Ambasada Islandii, Konsulat Honorowy Szwecji, Polsko-Szwedzka Izba Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia