Marzysz o własnym startupie? Chcesz rozwijać swoją wiedzę o AI? Ciekawi Cię jak rozwijać swój biznes?
Masz konkretne pytania, ale nie masz komu ich zadać?
👉 Zapraszamy na Innovation Crunch!
Spotkanie ma na celu integrację środowiska startupowego, początkujących przedsiębiorców, innowatorów, młodych osób i reprezentantów świata biznesu oraz stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych i zawodowych. Będziemy rozmawiać o startupach, rozwoju własnej firmy oraz bieżących trendach technologicznych. Swoją perspektywą podzielą się z nami przedsiębiorcy tworzący rozwiązania oparte o AI oraz przedstawiciele świata biznesu i organizacji działających na rzecz ekosystemu startupowego. Spotkanie ma też na celu przedstawienie najważniejszych założeń programu akceleracyjnego TeenCrunch - swoistego MBA wspierającego młode osoby, zdeterminowane do rozwoju własnych innowacyjnych projektów.
Agenda:
🎟️ od 15:30 - rejestracja z networkingiem
🧩16:00 - 16:30 - prezentacja programu TeenCrunch powered by YBP
💡16:30 - 17:00 - inspirująca prelekcja Piotra Szczuko "Teraźniejszość i przyszłość współpracy człowieka i AI"
🎤17:15 - 18:30 - sesja pytań od publiczności do doświadczonych praktyków - założycieli startupów, ekspertów z obszaru technologii, AI i świata biznesu. Spotkanie prowadzone przez moderatorkę, która zadaje pytania zgłoszone na etapie rejestracji oraz oddaje głos bezpośrednio uczestnikom z sali. Cel: zaproszenie uczestników do współtworzenia spotkania, przygotowania i zadawania pytań, które rzeczywiście nurtują młodych ludzi i odpowiadają na ich potrzeby; pokazanie wyzwań i perspektyw z punktu widzenia przedstawicieli różnych pokoleń oraz prezentacja możliwości oraz odnoszących sukces startupów i firm w danym regionie.
17:15 - 17:45 1. tura pytań do naszych Panelistów i Panelistek, wątek przewodni - możliwości wsparcia młodych przedsiębiorców w Gdańsku, na pytania od publiczności odpowiedzą: Jakub Strzemieczny, współtwórca Learnd.it, beneficjent programu InCredibles; Ewa Ropela z Inkubatora Starter, Patryk Jar, Innovation Team Lead w Kainos, Jaśmina Zwierz, project managerka z Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Mikołaj Wargowski, Alumn IV edycji TeenCrunch.
17:45 - 18:00 przerwa
18:00 - 18:30 2. tura pytań do naszych Gości, wątek przewodni - jak z sukcesem tworzyć startupy z wykorzystaniem AI. Tutaj usłyszycie: Jana Cudzika z OutlineAI, Barbarę Klaudel z grupy badawczej TheLionAI; Krzysztofa Denekę z Algopeotica, Dawid Gębka, wiceprezes naszego Gospodarza, S&P Global.
🤝 od 18:30 do 20 - networking przy pizzy.
To niebywała okazja by zadać nurtujące pytanie zaproszonym Gościom, zobaczcie dokłądniej kogo możecie przepytać 👇
Prelegent:
Piotr Szczuko, naukowiec i dydaktyk w Katedrze Systemów Multimedialnych w Politechnice Gdańskiej. Interesuje się zagadnieniami odpowiedzialności, etyki i wyjaśnialności sztucznej inteligencji oraz jej zastosowaniami w dydaktyce i badaniach naukowych. Jest ekspertem w dziedzinie optymalizacji sztucznych sieci neuronowych i zwolennikiem idei Green AI: wdrażania sztucznej inteligencji w sposób zrównoważony energetycznie i społecznie.Paneliści i Panelistki:
Jan Cudzik z OutlineAI. Jan jest adiunktem w Katedrze Architektury Miejskiej i Przestrzeni Nadwodnych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej oraz kierownikiem Laboratorium Cyfrowych Technologii i Materiałów Przyszłości. Prowadzi badania nad architekturą kinetyczną, technikami cyfrowymi w projektowaniu architektonicznym, fabrykacją cyfrową oraz formami sztucznej inteligencji w architekturze i sztuce. Jego badania nad automatyzacją procesów projektowych i zastosowaniem sztucznej inteligencji w projektowaniu zaowocowały stworzeniem Outline AI.
Krzysztof Deneka, dyrektor ds. architektury (CAO) i dyrektor operacyjny Algopeotica. Krzysiek to wizjonerski architekt infrastruktury i rozwiązań IT z ponad 20-letnim doświadczeniem w wielu dziedzinach, w tym w zarządzaniu projektami na dużą skalę, przetwarzaniu danych i innowacyjnym projektowaniu systemów. Jako dyrektor ds. architektury i dyrektor operacyjny w Algopoetica - maleńkim laboratorium AGI, Krzysztof kieruje projektowaniem i wdrażaniem dynamicznych architektur kognitywnych, których celem jest przesuwanie granic możliwości zadań AI w średnim i długim horyzoncie czasowym.
Barbara Klaudel jest współzałożycielką grupy badawczej TheLionAI zajmującej się opracowywaniem rozwiązań opensource wykorzystujących sztuczną inteligencję w medycynie. Razem z TheLion.AI pracowała m.in. nad największym na świecie zbiorem obrazów radiologicznych UMIE oraz pierwszym polskim medycznym modelem języka Esculap. Autorka popularnej serii Computer Vision Worksheets. Wyróżniona na liście Forbes 25 under 25.
Jakub Strzemieczny, CEO & Head of Marketing Learnd.it, odpowiedzialny za nadzorowanie pracy oraz dynamiczny rozwój projektu. Mówca i prelegent w ramach Learnd.it, posiadający bogate doświadczenie w przemawianiu publicznym. Zdobył uznanie największego w Polsce programu mentoringowego dla startupów - InCredibles - z dwoma różnymi projektami. Jego osiągnięcia zostały docenione także przez magazyn My Company Polska, który umieścił go na okładce lipcowego wydania zatytułowanego "Liderzy Nowej Generacji".
Patryk Jar ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie w branży IT, ostatnie 11 lat spędził w Kainos pracując przy innowacyjnych komercyjnych projektach IT, a od ponad 2 lat pełni funkcję Innovation Tech Lead. Wcześniej Patryk przez 2 lata pracował na Politechnice Gdańskiej. Na stanowisku Innovation Tech Lead Patryk jest odpowiedzialny za wspieranie współpracy z sektorem akademickim i start-upami w Polsce. Aktywnie uczestnicząc w projektach na styku biznesu i nauki, Patryk koncentruje się na takich obszarach jak technologie kwantowe, zrównoważone technologie, cyfrowe bliźniaki dla miast czy sztuczna inteligencja w profilaktyce zdrowotnej.
Ewa Ropela, z zamiłowania projektantka usług i przedsięwzięć, z doświadczenia kierownik projektu i lider zespołu. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe we wspieraniu start-upów na wczesnym etapie rozwoju. Zaprojektowała, zorganizowała i zarządzała 6 edycjami programów akceleracyjnych dla innowacyjnych pomysłów. Prowadzi doradztwo biznesowe, warsztaty i mentoring, w których wzięło udział ponad 100 startupów i przedsiębiorców.Obecnie kieruje Działem Rozwoju Startupów w Inkubatorze Starter, gdzie jej wiedza wykorzystywana jest do zwiększania innowacyjności pomorskiej niebieskiej gospodarki.
Jaśmina Zwierz, absolwentka prawa międzynarodowego na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii. Obecnie zajmuje się wspieraniem start-upów w rozwoju projektów badawczo-rozwojowych poprzez świadczenie i organizację usług doradczych w zakresie prezentacji projektów biznesowych oraz zarządzania w przedsiębiorstwie. Wiedzę i doświadczenie zdobyte na podyplomowych studiach menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wykorzystuje jako mentor biznesowy, ekspert w zakresie wystąpień publicznych, kierownik programowy konferencji dla środowiska star-upowego i biznesu, Przewodnicząca Komisji Oceniającej Przedsiębiorstwa w Gdańskim Parku, a także juror w konkursach dla start-upów.
Mikołaj Wargowski, Alumn IV edycji programu TeenCrunch, co-founder SVC Systems. Ambitny student interesujący się zarządzaniem projektami, prawem ochrony środowiska i samorozwojem, który marzy o spełnianiu się we własnym biznesie. Większość swojego wolnego czasu spędza na ciągłej edukacji. Uwielbia występować publiczne i przekazywać wiedzę innym, a swoje doświadczenie w tym temacie systematycznie powiększa. Oprócz ciągłej nauki uwielbia obserwować przyrodę podczas pieszych wędrówek oraz pić herbatę.
Dawid Gębka, wiceprezes ds. Rozwoju Oprogramowania w S&P Global z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży IT. Tworzy i zarządza globalnymi projektami oraz zespołami starając się działać z pasją do innowacji i doskonałości. Entuzjasta podejścia Agile, zawsze dążący do optymalizacji procesów i promowania kultury ciągłego ulepszania. Fascynacja nowymi technologiami, rozwiązaniami chmurowymi, AI oraz szeroki zakres doświadczeń, od rozwoju oprogramowania po zarządzanie infrastrukturą i bezpieczeństwem danych, pozwala mu na wdrażanie przyszłościowych rozwiązań w jednej z czołowych firm zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych biznesowych. Jako lider, blisko współpracując z Politechniką Gdańską, jest zdeterminowany do wspierania i rozwijania młodych talentów w swoich zespołach.
Miejsce
ul. Marynarki Polskiej 163, Gdańsk