Wyobraźnia - DZIKI STWÓR" - spotkanie literackie dla dzieci

21 maja 2017, 12:00 (niedziela)

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu (dziecko + opiekun)
już niedostępne 10,00 zł -

Wyobraźnia - DZIKI STWÓR" - spotkanie literackie dla dzieci - "Gruffalo

Czas spędzić mądrze i kreatywnie niedzielne popołudnie z dziećmi. Na najbliższym spotkaniu 21 maja o godz. 12.00 najsłodsi uczestnicy i uczestniczki poznają tajemnicze światy ukryte w dwóch książkowych bestsellerach i wezmą udział w warsztatach ruchowych. 

Prowadzące Viola Wojda i Gosia Zamorska najpierw przeczytają najmłodszym, książkę o przygodach "Gruffalo" (wydawnictwo: Eneduerabe). Publikacji która została wydana w 45 krajach, a nakład przekroczył 13 milionów egzemplarzy. Opowieść o Gruffalo była wystawiona na deskach Broadway, a nakręcony na podstawie tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA. "Gruffalo" znakomitego duetu J.Donaldson & A.Scheffler , w przepięknym tłumaczeniu Michała Rusinka, to bardzo mądra, a zarazem lekka lektura obowiązkowa dla wszystkich.

Po pierwszej lekturze przyjdzie czas na "Tam gdzie żyją dzikie stwory" (wyd. Dwie Siostry). To absolutna klasyka światowej literatury dziecięcej. Od 1963 roku, gdy ukazało się pierwsze wydanie, na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy tej książki.

Po lekturze odbędą się warsztaty ruchowe. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat. Koszt zajęć 10 zł (dziecko plus opiekun). Poprzednie warsztaty

Zobacz również:

kultura i sztuka Warsztaty wydarzenia Gdańsk