Projektowanie innowacji społecznych zgodnie z metodyką Service Design

10 Marca 2021, 14:00 (środa)

Wydarzenie w formule on-line,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Projektowanie innowacji społecznych zgodnie z metodyką Service Design - 10 marca 2021
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Fundacja Fundusz Współpracy zapraszają na warsztat: 

Projektowanie innowacji społecznych zgodnie z metodyką Service Design

Cele warsztatu:

  • zapoznanie uczestników z założeniami i możliwościami projektu "Śląska Przestrzeń Innowacji";
  • wprowadzenie w metodologię Service Design, projektowania innowacji społecznych i terminologii projektowej;
  • przeprowadzenie interaktywnych warsztatów projektowych, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z podstawowymi narzędziami badawczymi, ideacyjnymi, prototypowania i testowania rozwiązań - efektem warsztatów będzie szkic fiszki projektowej;
  • analiza i wybór pomysłów, z uwzględnieniem ich efektywności oraz trafności.

Warsztaty są skierowane przede wszystkim do osób zainteresowanych opracowaniem pomysłu w ramach konkursu na innowacje społeczne na Śląsku w obszarach: rewitalizacji społecznej miast, białych i zielonych miejsc pracy, niskiego wskaźnika zatrudnienia kobiet i osób w wieku 50+, społecznych skutków ubóstwa energetycznego. Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: www.slaska.przestrzeninnowacji.pl.

Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość omówienia z prowadzącymi swoich pomysłów na innowacje społeczne. Uczestnictwo w warsztacie nie zobowiązuje do złożenia w konkursie swojego pomysłu na innowację.


Warsztaty poprowadzą:

Anna Bielak-Dworska - fundatorka Fundacji Stajnia i liderka organizacji. Jest odpowiedzialna za program rewitalizacji, w tym budowania międzynarodowej społeczności Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Siemianowicach Śląskich. Współautorka programu edukacyjnego "Akademia Liderów Społecznych" i programu merytorycznego laboratorium rewitalizacji "ReviLAB" realizowanego w ramach projektu Human Smart Cities. Jest autorką i liderką międzynarodowej konferencji i warsztatów service design sprint "Co-design your P(a)lace. Aktualnie wdraża i koordynuje międzynarodowy program "Co-design your place" poświęcony projektowaniu odpowiedzialnych usług na obszarach rewitalizowanych. 
Paweł Nowak - Projektant usług i produktów cyfrowych. Pomysłodawca i organizator konferencji WUD Silesia. Z wykształcenia informatyk. Od 2009 rok związany z branżą User Experience. Od 2016 roku prowadzi firmę badawczo-projektową pod marką NOWY. Wcześniej, przez 8 lat zdobywał doświadczenie pracując jako główny projektant UX oraz lider zespołu User Experience w firmie informatycznej Future Processing. Jego misją zawodową jest tworzenie technologii i przedsięwzięć, które pomagają rozwijać ludziom umiejętności, możliwości i ich twórczy potencjał. Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania UX, projektowania usług, complexity science oraz myślenia systemowego. Wykłada na kierunku User Experience Design w SWPS Katowice. Więcej na: www.nowy.me.
Warsztaty odbędą się w trzech terminach (każdy uczestnik wybiera jeden termin):

  • 5.03.2021 r. od 14.00 do 18.30
  • 9.03.2021 r. od 10.00 do 14.30
  • 10.03.2021 r. od 14.00 do 18.30 

Warsztaty odbędą się w formule online, za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby zakwalifikowane do udziału otrzymają link z dostępem do platformy.

Zapraszamy!


Warsztaty odbywają się w ramach projektu: "Śląska Przestrzeń innowacji" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zobacz również:

szkolenia