InstaMeet Warszawa 1943

20 Kwietnia 2023, 14:50-18:00 (Czwartek)

Muranów, Warszawa, Poland, Muranów

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja miejsca Instameet Warszawa 1943
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w Warszawie. 19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Stołeczne Biuro Turystyki włącza się w obchody upamiętniające te wydarzenia poprzez organizację spaceru fotograficznego we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w dniu 20 kwietnia 2023.

Spotkanie rozpocznie się od odwiedzenia nowo otwartej wystawy czasowej w Muzeum POLIN - "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim". 

Następnie udamy się na dach Błękitnego Wieżowca, aby podziwiać panoramę dzisiejszej Warszawy. Wieżowiec stoi w miejscu Wielkiej Synagogi, która została wysadzona przez Niemców w 1943 roku jako symboliczny akt ostatecznego zdławienia powstania w Getcie. 

Na koniec wraz z przewodniczką Agnieszką Kuś odwiedzimy miejsca będące świadkami zdarzeń sprzed 80 lat.

Zapraszamy do udziału w tym darmowym spacerze. Celem naszego wydarzenia jest pokazanie dzisiejszej Warszawy w kontekście wydarzeń roku 1943. Pokażmy światu miejsca, które nadal noszą ślady tamtego heroicznego zrywu. Pokażmy nowe życie, które wyrosło na gruzach Getta. Pokażmy, że pamiętamy o tym, co pod gruzami zostało.

>>>>> WAŻNE <<<<<

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na wydarzenie, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszeń. Wymogiem jest:

  • posiadanie aktywnego konta na Instagramie
  • nie może być to konto prywatne - musi być ustawione jako konto publiczne na Instagramie
  • uczestnik musi mieć ukończone 18 lat
Rejestracja potrwa do 16.04.2023 do godziny 18:00. TYLKO wybrane osoby otrzymają wiadomość z potwierdzeniem udziału oraz szczegółami dotyczącymi miejsca startu wydarzenia.

Oficjalne oznaczenia wydarzenia: #discoverwarsaw #discoverwarsaw_1943 #polinmuseum #igerspoland @go2warsaw @polinmuseum @igerspoland 

Do zobaczenia ...

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Muranów