To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Internacjonalizacja prac przedsiębiorstw
już niedostępne -

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Lider ISP 4: Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia, ma przyjemność zaprosić na spotkanie pt. "Internacjonalizacja prac przedsiębiorstw".

Wydarzenie w formule online odbędzie 2 lipca 2020 r. o 13:00 na platformie zoom.

Link do spotkania zostanie Państwu przesłany na wskazany w formularzu adres e-mail.

Podczas spotkania, eksperci poruszą następujące kwestie związane z :

  • ekspansją na rynki zagraniczne;
  • procedurą patentową;
  • pozyskiwaniem środków (dofinansowań) na rozwój firmy;
  • prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych oraz nowych inwestycji w sprzęt oraz infrastrukturę produkcyjną;
  • poszukiwaniem partnerów zagranicznych;
  • wirtualnymi rozmowami B2B.

W spotkaniu wezmą udział:

1. Marek Kruszewski - od niemal dwudziestu lat zajmuje się eksportem w firmach produkcyjnych i handlowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał jako specjalista marketingu, eksportu i handlu. Zarządzał startupem odpowiadając za rozwój projektu, ochronę patentową i pozyskanie inwestorów. Organizował spotkania z klientami i inwestorami w USA, Europie i Azji. Z powodzeniem koordynował procedurę patentową innowacyjnych rozwiązań w 96 krajach współpracując z lokalnymi kancelariami patentowymi w procedurze PCT. Inicjował, przygotowywał i koordynował projekty dofinansowane przez Fundusze Unijne. Posiada doświadczenie w nadzorowaniu projektów poświadczone certyfikatem PRINCE2.

2.Dr inż. Szymon Talbierz - doktor nauk technicznych. Współzałożyciel i były prezes najbardziej innowacyjnej firmy biotechnologicznej w Europie (EuropaBio Most innovative European Biotech SME Award). Kompetentny specjalista ds. rozwoju biznesu oraz projektów badawczo - rozwojowych. Współautor pięciu patentów w tym patentu "Solar Tracker Photobioreactor" o numerze P.398028. Uczestnik licznych szkoleń, w tym - szkolenia z zakresu nowych kryteriów i modelu oceny wniosków w NCBR w ramach POIR 2014-2020. 

3. Stanisław Szultka - Swoją firmę założył w 1992 roku, ponieważ w jego garażu nie było już miejsca do konstruowania prototypów. Pierwszy produkt TYTAX S6 wprowadził na rynek w 1996. Obecnie urządzenia do ćwiczeń marki TYTAX® dystrybuowane są wieloma kanałami, w tym z wykorzystaniem międzynarodowych sklepów takich jak Amazon. Dzięki odpowiednim metodom sprzedaży, wdrożenia oraz promocji produkty TYTAX® docierają do pasjonatów sportu na wszystkich kontynentach.

4. Paweł Gruszkowski - od 2011 roku doradca pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z internacjonalizacją - wyszukiwaniem partnerów biznesowych w kraju i za granicą, organizacją międzynarodowych rozmów B2B oraz misji handlowych, a także obsługą kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i zagranicy, m.in. poprzez międzynarodową bazę ofert współpracy POD, prowadzoną przez sieć EEN.

! Tylko osoby zarejestrowane mogą zadać pytanie ekspertom, przez wypełnienie pola: "pytanie do eksperta" !

Zobacz również:

inne