IT 5 - IT Piątki #7

18 Czerwca 2021, 18:00-20:00 (Piątek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Zakup biletu na bezpłatne wydarzenie online - IT5! IT 5 - IT Piątki 7

Zakup biletu na bezpłatne wydarzenie online - IT5!

już niedostępne -

IT 5 to spotkania, podczas których nasi prelegenci będą poruszać tematy związane z szeroko pojętą branżą IT. Nie zabraknie tematów związanych z pierwszymi krokami stawianymi w programowaniu i testowaniu, jak i zagadnień, dla tych którzy mają je już za sobą.


Ideą wydarzenia jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także poznanie się bliżej, a w przyszłości może tworzenie wspólnych projektów. ;)

Harmonogram wydarzenia*: 

▪ 18:00 - startujemy! 🚀
▪ 18:00 - 18:45 - Od Developera do Lidera. Czy można mieć idealny przepis na stworzenie zespołu?
▪ 18:45  - 19:15 - Nie daj przejąć kontroli nad swoim komputerem wchodząc na stronę internetową [stronę bez kłódki, źle skonfigurowaną stronę, niezabezpieczoną stronę]
▪ 19-15 - 20:00 - O co chodzi z tym Golangiem?

*godziny prelekcji mogą różnić się +/- 15 minut


Prelegenci:

Radosław Zagórski - Software Engineering Manager w Fandom. Poważny związek z IT trwa od momentu pierwszego kontaktu z Commodore C128d. W czasach braku stałego dostępu do internetu tworzył strony internetowe offline i przechowywał na dyskietkach. Traktując pracę jako hobby, rozpoczął pracę jako tester gier a następnie programista. Przez ostatnie 15 lat zaangażowany w projekty dla takich marek jak: EA Sports, Fandom, Enea, Przelewy24, YES, Boozt, Disney, F-Secure, Bilety24. Obecnie rozwija zespół eCommerce pracujący przy projektach DnDBeyond.com oraz CortexRPG.com

Temat prelekcji: Od Developera do Lidera. Czy można mieć idealny przepis na stworzenie zespołu?

Każdy ma inną osobowość, umiejętności oraz potrzeby. Niekiedy osobowości mogą być tak rożne, że nie unikniemy konfliktów w zespole. Często tworząc nowy zespół lub dołączając do już istniejącego zastanawiam się czy nam się uda? W jaki sposób lider powinien wspierać zespół? Jaki wpływ na zespół ma każdy członek zespołu deweloperskiego? W trakcie tego krótkiego webinaru postaram się odpowiedzieć na postawione pytania oraz opowiedzieć jak to wygląda z mojej perspektywy. Mam na imię Radek i przez ostatnie 15 lat doświadczyłem jak można budować zespół będąc inżynierem oraz jaką rolę odgrywa lider w zespole. Prelekcja jest przeznaczona dla każdego kto kiedykolwiek będzie pracować lub pracuje w zespole projektowym. Niezależnie czy dopiero zaczynasz karierę w IT czy już chwilę tam pracujesz. Mam nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego oraz na koniec zada mi trudne pytanie. Do zobaczenia!Jakub Goralewski -  Python oraz Golang developer z sześcioletnim stażem. Współorganizator konferencji PyCode i GopherCon Poland. Lubi zdobywać wiedzę oraz się nią dzielić.

Temat prelekcji: O co chodzi z tym Golangiem

Podczas prezentacji krótko wprowadzę, jak i dlaczego powstało Go. Pokażę na przykładach jego ciekawe elementy języka, a także przedstawię kilka powodów dla których warto się go uczyć i jak zacząć się go uczyć.


Maciej Wierzbowski -  pracownik w dziale bezpieczeństwa jednego z największych europejskich banków. Programista z wieloletnim doświadczeniem oraz badacz bezpieczeństwa aplikacji, sieci i sprzętów. Komercyjnie w branży IT od ponad 20 lat. Realizował projekty m.in. z branży medycznej, finansowej, naukowej, telekomunikacyjnej oraz bezpieczeństwa. Z przyjemnością dzieli się nabytą wiedzą i doświadczeniem oraz bierze udział w merytorycznych dyskusjach z szerokiego obszaru IT.


Temat prelekcji: Nie daj przejąć kontroli nad swoim komputerem wchodząc na stronę internetową [stronę bez kłódki, źle skonfigurowaną stronę, niezabezpieczoną stronę]

Co może się zdarzyć jeśli na swojej stronie internetowej nie masz certyfikatu pozwalającego na połączenie HTTPS?  Jakie konsekwencje może mieć brak szyfrowania komunikacji i jak się przed tym chronić.

Dołącz do wydarzenia i bądź z nami na bieżąco: www.facebook.com/events/471961950551336

📅 Szczegóły wydarzenia:
kiedy -> 18.06.2021
start -> 18:00
gdzie -> Online!
zapisy -> wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy


Wydarzenie poprowadzi Karolina Best - team manager w CODE:ME, organizatorka i koordynatorka eventów oraz pomysłodawczyni IT Piątku,Masz pytania? Napisz do Karolina [email protected]

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami:  https://www.facebook.com/FundacjaCODEME/

Zobacz również:

inne IT Programowanie Testowanie