SZKOLENIE ONLINE Samoregulacja wrażliwego dziecka

9 grudnia 2019, 21:00 (poniedziałek) - 16 grudnia 2019, 23:59 (poniedziałek)

online: linki do webinarów znajdują się na bilecie elektronicznym,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet na 2 pierwsze webinary
Wyprzedane 120,00 zł Wyprzedane
  Bilet na 3 webinary
Wyprzedane 160,00 zł Wyprzedane
  Bilet na 2 webinary (nagranie pierwszego + drugi webinar na żywo)
już niedostępne 120,00 zł -

Ważne informacje:

WEBINAR 1 JUŻ SIĘ ODBYŁ, DOSTĘPNE JEST JEGO NAGRANIE. ZAKUP BILETU DAJE DOSTĘP DO NAGRAŃ OBU WEBINARÓW I UPRAWNIA DO UDZIAŁU W DRUGIM WEBINARZE NA ŻYWO.

1) Szkolenie jest przeznaczone dla rodziców (głównie - ale nie tylko - dzieci w wieku do 10 lat), którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko i pomóc mu w nauce samoregulacji. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które nie słyszały o Self-Reg, jak i te, które znają to podejście, ale trudno im zastosować je w praktyce. Tym drugim szczególnie polecamy udział w pełnej wersji szkolenia, obejmującej trzy webinary. Te pierwsze może zainteresować także miniszkolenie online "Jęki, krzyki, agresja: jak pomóc dziecku i sobie?", dostępne pod tym linkiem.

2) Szkolenie składa się z dwóch lub (opcjonalnie) trzech dwugodzinnych webinarów, które odbędą się w poniedziałki: 9 i 16 grudnia oraz 13 stycznia, każdorazowo o godzinie 21. Pierwsze dwa będą miały charakter interaktywnego wykładu z możliwością zadawania pytań. 

3) Trzeci webinar będzie w całości sesją dłuższych pytań i odpowiedzi. Pytania i "opisy przypadków" należy KONIECZNIE wysłać nam mailem (na adres info@dylematki.pl) najpóźniej dwie doby przed trzecim webinarem. To pozwoli nam solidnie się przygotować i poprowadzić webinar w uporządkowany sposób (zapewne wiele pytań będzie się powtarzać albo występować w kilku wariantach). Najlepiej jest obejrzeć dwa pierwsze webinary przed wysłaniem pytań - nagrania będą dostępne przez cały czas). Liczba biletów jest ograniczona!

4) Linki do pokojów webinarowych znajdują się na bilecie elektronicznym. Dodatkowo zostaną wysłane uczestnikom mailem 3 dni przed webinarem i ponownie 12 godzin przed webinarem.

5) Nie jest konieczny udział w webinarach na żywo. Webinary będą nagrywane, a nagrania będą dostępne dla uczestników przez rok. 

6) Sprzedaż kończy się chwilę przed północą w czwartek 5 grudnia.

7) Uczestnicy, którzy wypełnią ankiety oceniające webinar i zapiszą się na newslettery obu prowadzących, otrzymają w podziękowaniu streszczenia webinarów (wszystkie slajdy prezentacji) w pdf. Linki do ankiet znajdują się na bilecie elektronicznym.

8) Treść poszczególnych webinarów:

Podczas pierwszego webinaru (9 grudnia o godzinie 21) dowiesz się:

 • czym jest samoregulacja i jak się rozwija,
 • co jest normą w rozwoju społecznym, emocjonalnym i poznawczym dziecka, a co niekoniecznie,
 • jaka jest rola rodzica w rozwoju samoregulacji,
 • jak poszukiwać sygnałów stresu wspólnie z przedszkolakiem, uczniem i nastolatkiem,
 • jak redukować stres i co robić, jeśli nie da się go zredukować,
 • jak rozwijać samoświadomość dziecka,
 • jak radzić sobie z typowymi rodzicielskimi trudnościami,
 • jak można wspierać dziecko przeżywające trudności w żłobku, przedszkolu lub szkole.

Podczas drugiego webinaru (16 grudnia o godzinie 21) dowiesz się:

 • kim jest wysoko wrażliwe dziecko (wwd),
 • czy każde high need baby/high need child to wwd (jak się ma wysoka wrażliwość do wysokiej reaktywności na stres),
 • jaką rolę pełni wczesne środowisko dorastania wwd,
 • jakiego opiekuna potrzebuje wwd,
 • jak przeciwdziałać skanalizowanym trudnym zachowaniom dziecka w reakcji na stres,
 • jak przeciwdziałać negatywnemu zniekształceniu poznawczemu u dziecka,
 • jak rozpoznać granicę między wysoką wrażliwością a trudnościami rozwojowymi lub całościowymi zaburzeniami rozwoju,
 • jak zadbać o "narzędzie wychowawcze", czyli o siebie.

Podczas trzeciego webinaru (13 stycznia o godzinie 21) uzyskasz:

- odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości, które nie zostały wyjaśnione podczas pierwszych dwóch webinarów i które przysłałaś/przysłałaś nam mailem przed trzecim webinarem,

- podpowiedzi, jak możesz próbować rozwiązać konkretne trudności rodzicielskie, z którymi się zmagasz, a których opis przysłałaś/przysłałeś nam mailem przed trzecim webinarem.

9) Odpowiedzi na często zadawane pytania i opinie o naszych poprzednich szkoleniach można znaleźć pod tym linkiem.

Prowadzące:

Jagoda Sikora - psycholog dziecięcy, doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologii. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu rozwoju dziecka oraz - jako jedna z pięciu osób z Polski - kurs Facylitatora Self-Reg w kanadyjskim The MEHRIT Centre. Na co dzień wspiera rodziców i dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w radzeniu sobie ze stresem, prowadzi warsztaty i szkolenia dla profesjonalistów, a także uczy przyszłych psychologów na Uniwersytecie Śląskim. Od niedawna prowadzi stronę na Facebooku "Jagoda Sikora - spokój i uważność na rozwój dziecka". Prywatnie - mama dwóch synów.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak - profesjonalny coach, pierwsza w Polsce Facylitatorka metody Self-Reg przeszkolona w kanadyjskim The MEHRIT Centre oraz autorka książki"Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę", przybliżającej Self-Reg dzieciom i ich opiekunom. Prywatnie - wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Poprzez coaching, szkolenia i warsztaty oraz blog DyleMatki wspiera wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Zobacz również:

szkolenia