To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  14.03.2020r. - Jak studiować Stary Testament?
już niedostępne -

UWAGA: Konferencja odwołana!!!


Ze względu na podjęte kroki w Polsce i na świecie, minimalizujące rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19, zdecydowaliśmy się, aby do 25.03.2020 odwołać wszystkie aktywności odbywające się w Pierwszym Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku.

Odwołanie dotyczy w szczególności nabożeństw 15.03 oraz 22.03, zajęć Szkółki niedzielnej, spotkań modlitewnych, spotkań młodzieżowych, ASB oraz innych zaplanowanych w tym terminie działań.

Odwołane są również - wykład Roberta Merecza w najbliższą sobotę oraz Konferencja misyjna z Radkiem Siewniakiem 20.03.

Funkcjonowanie Grup domowych pozostawiamy pod rozwagę prowadzącym.

W zależności od dynamiki sytuacji, kolejne kroki o kontynuowaniu zawieszenia nabożeństw, spotkań i innych aktywności pojawią się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Rada Zboru


Zapraszamy na spotkanie/warsztaty dotyczące poznania podstawowych zagadnień związanych ze studiowaniem Starego Testamentu. Swoimi doświadczeniami podzieli się Robert Merecz.

 Plan konferencji:

9:55:10:00 - Przedstawienie wykładowcy

10:00 - 10:50 - Sesja1

11:00 - 11:50 - Sesja2

12:00 - 12:50 - Sesja3

13:00 - 14:00 - Sesja4 & Pytania do wykładowcy.


W przerwie między wykładami kawa/herbata. 

Wstęp wolny, ale ze względów organizacyjnych -> rejestracja obowiązkowa.


Robert J. Merecz jest pastorem Zboru w Szczecinie od sierpnia 2015 roku. Urodził się i wychował w Szczecinie, gdzie ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim uzyskując tytuł magistra ekonomii. Następnie studiował w pięciu krajach uzyskując m.in. tytuł Doctor of Philosophy na Uniwersytecie Edynburskim i doktora nauk teologicznych na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Oprócz bycia pastorem Zboru Baptystów w Szczecinie Robert Merecz jest również dziekanem w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie. Poza tym, jest on także konsultantem naukowym przekładu Nowe Przymierze i Psalmy i powstającego Starego Przymierza, a także konsultantem z ramienia Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP przy ekumenicznym przekładzie Biblii. Autor m.in. książki (Współ)odpowiedzialność Boga za bieg historii według Ksiąg Samuela i Królewskich wydanej w serii Rozprawy i Studia Biblijne przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. (źródło: http://www.baptysci.szczecin.pl/o-nas/o-kosciele )

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Gdask