Zarabianie w zgodzie ze sobą | SZTUKA TO PRACA

19 Kwietnia 2022, 11:00-14:00 (Wtorek)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet
Wyprzedane 10,00 zł Wyprzedane

Zapraszamy na skierowany do młodych twórczyń i twórców warsztat online "Zarabianie w zgodzie ze sobą". Podczas warsztatu zajmiemy się specyfiką zarabiania w zawodach kreatywnych i życia z nieregularnymi dochodami oraz wyceną swojej pracy twórczej. Warsztat, który odbędzie się 19 kwietnia w godz. 11:00-14:00, poprowadzi Emilia Makówka (własny $pokój).

FB: https://www.facebook.com/events/1162135164556597

W pracy kreatywnej manewrujemy nie tylko wokół wymagań zleceniodawców, ale też własnej dynamiki kreatywności oraz… hajsów wymaganych, by w ogóle tworzyć. Pieniądze mogą nam budować realia, w których możemy skupiać się na pierwszym i drugim, mogą też powodować masę frustracji i podskórnego strachu, który znajdowanie i realizowanie zleceń jeszcze bardziej utrudnia. Dlatego podczas spotkania zajmiemy się tym:

  • jak wygląda zarabianie w zgodzie ze sobą i jakie wyjątkowe dla pracy kreatywnej rzeczy potrzebujemy rozważyć,
  • jak wyceniać swoją twórczość, by nie czuć, że sprzedajemy nerkę za pół darmo,
  • jak planować i żyć z nieregularnymi dochodami.

Prowadząca: Emilia Makówka - edukatorka finansowa, autorka bloga i przestrzeni "własny $pokój", mówiąca o finansach z perspektywy feministycznej i ekologicznej. Pomaga ogarniać hajs - układać budżet, planować, układać długofalowe strategie. Pracę strategiczną łączy z coachingiem i pracą z przekonaniami o sobie i pieniądzach. Pracowała etatowo jako m.in badaczka ryzyka i przestępstw finansowych, analityczka przeciwdziałania praniu pieniędzy. Od wielu lat zarabia również jako tłumaczka duńskiego. Skończyła politologię, studiowała na akademii muzycznej. Udziela się aktywistycznie od 15 roku życia.

Odwiedź www Emilii: www.wlasnyspokoj.net

Warsztat odbywa się w ramach programu edukacyjnego online "Sztuka to praca". Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych - zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy warsztaty online prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast "Słuchaj, sztuka to praca!" - rozmowy z twórcami i ekspertami, którzy w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem, drogą zawodową i wiedzą.

Aby być na bieżąco, dołącz do naszej grupy na facebook'u: Sztuka to praca

Aktualne informacje: http://obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/sztuka-to...

Do obejrzenia są rejestracje webinariów, które odbyły się w ramach programu w 2021 roku:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PtHRgKPIy6FCVcRPEPn3DhI

Podcast "Słuchaj, sztuka to praca!" do odsłuchania na Spotify i YouTube (IKM Gdańsk):

Spotify: https://open.spotify.com/show/6auSH50y0rZLVS6upTguep

YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PsQkpOqgXRNP_GXX0KK2_c1

Zobacz również:

szkolenia