JESIENNE ONKO 2022 Rajd Nordic Walking

1 Października 2022, 10:00-13:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
TRASA A Rekreacyjna 6 km JESIENNE ONKO 2022 6 km

TRASA A Rekreacyjna 6 km

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
Trasa B Zaawansowana 12km JESIENNE ONKO 2022 12 km

Trasa B Zaawansowana 12km

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

JESIENNE ONKO 2022 Rajd Nordic Walking odbędzie się1 października 2022 r. w Markach w godzinach 10.00 - 13.00.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja "Marecki Klub Kobiet z Pasją" i grupa "Marki na kijach. Nordic walking"

Wieloletnie badania dowodzą prewencyjnego działania sportu w rozwoju chorób nowotworowych, ale - co równie ważne - w trakcie leczenia onkologicznego aktywny tryb życia ma wyraźny wpływ na jego jakość. Regularna aktywność fizyczna, między innymi coraz bardziej popularny Nordic Walking, zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób nowotworowych m.in. RAKA PIERSI.

Fundacja "Marecki Klub Kobiet z Pasją" poprzez organizację Rajdu Nordic Walking Jesienne-Onko 2022 chce promować ten aspekt aktywności fizycznej, ponieważ już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność ogólną̨, samopoczucie i jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami choroby onkologicznej.

JESIENNE ONKO 2022Rajd Nordic Walking  będzie wydarzeniem kierowanym do miłośników chodu sportowego, ale także do osób, które nie miały z tą dziedziną jeszcze styczności. Fundacja dysponuje kilkoma kompletami kijów treningowych, które wypożycza osobom chętnym spróbować swoich sił po raz pierwszy w nordic walkingu. 

Jednym z elementów wydarzenia będzie trening z Aleksandrem Wilanowskim - instruktorem szkoleniowcem, założycielem jednej z pierwszych szkół nordic walkingu w Polsce.

Ważną częścią spotkania będą prelekcje i pokazy związane z profilaktyką nowotworową. Przede wszystkim skupiamy się na profilaktyce nowotworów piersi u kobiet. Od 2017 roku Fundacja organizuje w październiku happening "Zbadaj swoje balony", który w tym roku odbędzie się właśnie podczas Rajdu.

Na uczestników wydarzenia będą czekały niespodzianki i poczęstunek.

Rajd będzie odbywał się na dwóch dystansach:
Trasa A - Rekreacyjna długości 6 km
Trasa B - Zaawansowana długości 12 km

Zobacz również:

sport i rekreacja wydarzenia Marki