To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Jedna wejściówka upoważnia do wstępu na wydarzenie jednego opiekuna z jednym dzieckiem. Wejściówka na spotkanie z Joanną Jagiełło

Jedna wejściówka upoważnia do wstępu na wydarzenie jednego opiekuna z jednym dzieckiem.

już niedostępne -

Zapraszamy na trzecie wydarzenie w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. Naszą Gościnią będzie Joanna Jagiełło i tym razem kierowane jest ono do dzieci w wieku przedszkolnym (3-7), które zapraszamy wspólnie z rodzicami/opiekunami.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej - na miejscu w lokalu oraz z transmisją online na naszym profilu w serwisie Facebook.

O autorce:

Joanna Jagiełło - polska pisarka, autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań. Ukończyła studia na Wydziale Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach, jako dziennikarka, współpracująca z czasopismami "Perspektywy" oraz "Cogito" i redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jej debiutancka powieść dla młodzieży "Kawa z kardamonem" została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej; została przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski (tłum. Bożena Antoniak) i wydana przez wydawnictwo Urbino we Lwowie podobnie jak inne powieści młodzieżowe ("Kawa z kardamonem" jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych). Książka zapoczątkowała poczytną "Serię kawową", a po niej pojawiły się inne powieści młodzieżowe, chętnie czytane i nagradzane. Za "Jak ziarnka piasku" otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY "Książka roku 2018". Należy do warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka na warszawskim Grochowie.

Jej największą pasją jest pisanie, ale w wolnym czasie również maluje, gra na gitarze i komponuje. Wydała płytę "Skrzypek bez dachu" z utworami do własnych słów i własnej muzyki. W roku 2018 ukończyła roczny kurs "Arteterapia - Kultura przeciw Wykluczeniu" w Centrum Łowicka w Warszawie.

Ma dwie córki - Julkę (ur. 1994), studentkę Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, i Basię (ur. 2004), świeżo upieczoną licealistkę.

Zadanie: Spotkania (w) Między Wierszami 2021 jest realizowane w ramach Programu Partnerstwo dla książki.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".

Zobacz również:

kultura i sztuka Atrakcje dla dzieci Książka Literatura Spotkanie z autorem Sztuka wydarzenia Szczecin