IT NonStop: J-Santa on tour / Wrocław

8 Grudnia 2022, 18:00-21:00 (Czwartek)

BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, Wrocław Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

>

Interesujesz się Javą? Świetnie się składa! W czwartek 8 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury Barbara przy ulicy Świdnickiej odbędzie się spotkanie IT NonStop: J-Santa on tour. Eksperci opowiedzą o technologiach, podzielą się doświadczeniem związanym z realizowanymi projektami i zaprezentują typowe techniczne case studies. W programie dwie świetne prezentacje. Zapraszamy do udziału specjalistów i entuzjastów Javy oraz tematów pokrewnych. Startujemy o godz. 18:00.

>

AGENDA:

od 17:30 Drzwi otwarte

18:00 Arek Migała - Odlotowe gniazda sieciowe w Netty

19:00 Bartek Król - Sealed classes - czemu je lubić?

20:00 Networking & after party

>

»Arkadiusz Migała«  Gniazda Sieciowe są wam pewnie znane pod angielską nazwą Websockets. Jest to alternatywny sposób komunikacji, oparty na protokole TCP. Pozawala na dwukierunkową, pełno-dupleksową komunikacje między klientem a serwerem. Podczas prezentacji zaimplementujemy takie rozwiązanie przy wykorzystaniu framework'a Netty i nie będzie to kolejna aplikacja do czatowania.

Netty to framework pozwalający stworzyć taką komunikacje (i nie tylko), w oparciu o asynchroniczne wydarzenia (ang. events), w bardzo wydajny sposób. Jak każdy framework posiada on swoją konwencje, którą postaram się wam przybliżyć.

>

»Bartek Król« Typy zapieczętowane (ang. sealed classes) to stosunkowo nowa funkcjonalność w języku Java, która w finalnej wersji pojawiła się w 17. wersji tego języka. W czasie prezentacji omówione zostaną mechanizmy działania typów zapieczętowanych, możliwości ich wykorzystania i to jak mogą wzbogacić pisane przez nas aplikacje.

>

Zapraszamy do rejestracji! Na dwudziestu pierwszych gości czekać będą welcome boxy wypełnione prezentami od samego J-Santy!

>

Znajdź nas na Facebooku

>


>

Wydarzenie powstało na bazie lubelskiej konferencji IT NonStop: J-Santa. J-Santa wraca i jedzie na wycieczkę po Polsce z krótkimi, popołudniowymi wydarzeniami. Spotkanie we Wrocławiu to jedno z serii spotkań, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w kilku miastach w Polsce. Spotkamy się także w Łodzi (23.11), Krakowie (7.12) oraz Lublinie (14.12).

>

Organizatorzy J-Santa on tour: DataArt Poland, JUG Wrocław, JUG Lublin, JUG Łódź, JUG Polska


Partnerzy J-Santa on tour: Sii, Hazelcast, Transition Technologies-Software oraz Lubelska Wyżyna IT.

>

Więcej na http://j-santa.pl/IT NonStop: J-Santa on tour / Wrocław / Kawiarnia Barbara

8 grudnia 2022 (czwartek), start godz. 18:00 (rejestracja od 17:30)

Zobacz również:

konferencje Java Meetup wydarzenia Wrocław