To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejciówka
już niedostępne -

Fundacja Mili Ludzie oraz Teatr Animacji w Poznaniu serdecznie zapraszają na wyjątkowy spektakl "JUNGLE PEOPLE" z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na polski język migowy.

Spektakl odbędzie się w piątek, 8 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Teatrze Animacji w Poznaniu, przy ul. Św. Marcin 80/82 (główne wejście do CK Zamek).

Wstęp na wydarzenie bezpłatny!

O czym opowiada spektakl?

Sztuka jest współczesną, pełną gorzkiego humoru, wariacją na temat powieści Rudyarda Kiplinga "Księga dżungli". Jednak wszyscy znawcy tego dzieła mogą poczuć się mocno zdziwieni, bo... to już nie jest ta sama dżungla. I Mowgli jest zupełnie nie ten sam. A jeśli komuś się wydaje, że dobrze pamięta panterę Bagheerę i niebezpiecznego Shere Khana, będzie musiał zweryfikować wspomnienia. Bohaterowie dramatu Mateusza Pakuły opuścili strony książki dawno temu - w epoce innych dylematów, pytań i potrzeb. W czasach innego Zła i innego Zwątpienia. Wkraczając w XXI wiek niosą ze sobą jedynie archetypy swoich postaci. Walczą jeszcze o poczucie sensu, o jakąś sprawczość, wiedzą jednak, że tu - i teraz - w erze absurdów i ekologicznych katastrof może to być walka przegrana. Patrząc ich oczami na nonsensy i okrucieństwa współczesności, sami możemy dostrzec, cośmy zrobili z tym pięknym światem przez ostatnie stulecie.


Tekst Pakuły nasycony jest cytatami z popkultury, postaci dramatu zdają się być z nich wręcz zbudowane, posiłkować się zapożyczonymi sensami, żartem i pastiszem, jakby w akcie obrony przed prawdą, która jest dla nich nie do przyjęcia. Są jak skomplikowane konstrukty z odpadów i śmieci, podobnie jak sama uosobiona Dżungla. Można tylko spytać - kto im to zrobił...?

Preferowany wiek Widzów: od 12 lat

Szczegóły spektaklu: https://teatranimacji.pl/spektakl/jungle-people/


Spektakl odbędzie się w ramach projektu "Wielkopolski Urząd Dostępny!", współfinansowanego ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Poznań