To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet tylko dla abonamentowych uczestników KDF Dialog Bilet KDF Dialog

Bilet tylko dla abonamentowych uczestników KDF Dialog

już niedostępne bezpłatny -
Bilet dla osób uczestników nie będących członkami KDF Dialog Bilet wstępu

Bilet dla osób uczestników nie będących członkami KDF Dialog

już niedostępne 184,50 zł -

 Artykuł 207 § 2 Kodeksu pracy nakłada na pracodawcę obowiązek ochrony zdrowia i życia pracowników poprzez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. 9.04 został wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa, wchodzi w życie po Świętach Wielkanocnych. Ta sytuacja rodzi nowe pytania również wśród zarządzających firmami.

Czy pracodawca zlecając prace zdalnie a ma obowiązek ochrony zdrowia i życia pracowników? Jak wygląda odpowiedzialność pracodawcy za pracownika i z ubezpieczeniem osoby, która pracowała w biurze, a teraz pracuje w domu? Wypadki przy pracy.

Czy pracodawcy mają metody skutecznego zapewniania bezpieczeństwa pracowników w każdym miejscu pracy? Czy powinni zapewnić maseczki również pracy zdalnej? Jak pracodawca udowodni swoją staranność w wywiązaniu się z tego obowiązku? Szczególnie ważne w kontekście przepisów które wchodzą w życie po Świętach (obowiązkowe maseczki od 16.04)

Czy zakup masek ochronnych i płynów dezynfekujących dla pracowników pracujących zdalnie jest kosztem uzyskania przychodu? Jak długo jest to uzasadniony koszt?

Zobacz również:

szkolenia Bezpieczeństwo pracy Prawo pracy