KINO NA DACHU MCK 22.08.2019

22 Sierpnia 2019, 20:30 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka na pokaz filmu w ramach cyklu "Kino na dachu MCK" (3)
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

JJak co roku w wakacje zapraszamy na Kino na dachu MCK. W poprzednich latach na naszym tarasie widokowym prezentowaliśmy kino czeskie, izraelskie, chorwackie i tureckie. Tym razem przyjrzymy się bliżej Bałkanom w związku z wystawą Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności w Galerii MCK.


22 sierpnia (czwartek), godz. 20.30 | Grbavica (Grbavica), reż. Jasmila Žbanić, 2007

Grbavica to bośniacki dramat przedstawiający historię samotnej matki Esmy wychowującej córkę Sarę. Akcja dzieję się w Grbavicy, dzielnicy Sarajewa, dziesięć lat po wojnie, na terenie dawnego obozu jenieckiego. Esma na co dzień zmaga się z traumą przeszłości, stara się utrzymać córkę w przekonaniu, że jej ojciec to bohater, który zginął w walce o Bośnie. Dojrzewanie córki, problemy życia codziennego wciąż boleśnie odwołują się do tego tragicznego okresu. Stawienie im czoła jest jednoznaczne z zaakceptowaniem okrutnej i traumatycznej prawdy od, której kobieta wciąż ucieka. W 2006 film został zgłoszony do rywalizacji o Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego, ale nie otrzymał nominacji.

Jasmila Žbanić (1974) - bośniacka reżyserka i scenarzystka. Otrzymała Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie za film Grbavica. Inny jej film w polskiej dystrybucji to Jej droga (2010) oraz Dla tych, co nie mogą mówić (2013). 

Wejściówka gwarantuje miejsce na sali do godz. 20:15. Prosimy o punktualne przybycie.


Harmonogram pokazów:

  • 22 sierpnia "Grbavica" reż. Jasmila Žbanić
  • 29 sierpnia "Macedończyk" reż. Petro Aleksowski

Więcej informacji: www.mck.krakow.pl

Zobacz również:

film wydarzenia Kraków