To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Kintsugi - naprawianie porcelany po japońsku
już niedostępne -

Najmłodszych uczestników festiwalu zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu warsztatów ekologicznych towarzyszących wystawie "2°C". Program opracowały jej kuratorki - Monika Brauntsch i Dorota Kabała z Fundacji The Spirit of Poland. Prowadzący przekażą dzieciom i młodzieży jak ważne jest bycie eko jednocześnie podkreślając, że nie jest to skomplikowane, a często bardzo przyjemne. Zaprezentują konkretne proste działania i produkty, które im w tym pomogą. Pokażą jak oszczędzać prąd w domu czy w prosty sposób dbać o nasze ulubione przedmioty, tak aby służyły nam jak najdłużej.

Poznaj Kintsugi - japońską technikę naprawiania popękanej porcelany złotem i laką.

Naprawionemu przedmiotowi w Japonii tradycyjnie przypisuje się większą wartość, niż posiadał przed zniszczeniem. Podaruj swoim starym przedmiotom nowe życie. Warsztaty poprowadzi mieszkająca w Japonii artystka wizualna, Ewelina Skowrońska, która w swojej praktyce artystycznej regularnie wykorzystuje tę technikę.

Prosimy o zabranie ze sobą uszkodzonych naczyń porcelanowych, które chcieliby naprawić.

Warsztaty skierowane do dzieci od 13 roku życia, uczestnictwo rodziców nie jest wymagane.


Ewelina Skowrońska - ilustratorka, graficzka, artystka wizualna. W 2014 ukończyła z wyróżnieniem Sztuki Wizualne na prestiżowym University of The Arts London. W swojej twórczości dzieli czas pomiędzy ilustracje, ceramikę̨ oraz grafikę̨ warsztatową - głownie sitodruk. Eksperymentuje z formą, kolorem i kształtem tworzy prace pomiędzy abstrakcją i figuratywnością̨. Jej prace pokazywane były między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, w USA, Kanadzie, Japonii. W 2017 otrzymała Print Prize ST Bridge Foundation, jej prace trafiły do kolekcji Victoria and Albert Museum w Londynie, została finalistką RA SummerShow oraz World Illustration Prize organizowanej przez Association of Illustration

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia