To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "Klimaks" za kulisami: Oprowadzania w PJM 10-10-2021

dostępnych: 8

już niedostępne -

Zapraszamy serdecznie na oprowadzania po wystawie czasowej "Klimaks" w Polskim Języku Migowym (PJM). Wydarzenia rozpoczną się 3 i 10 października o godz. 10:00. O kulisach pracy nad wystawą, idei i jej elementach opowie doświadczona przewodniczka współpracująca z trójmiejskimi instytucjami - Joanna Olejnik.

"Klimaks" to nie tylko opowieść o losach polskich osadników, ale przede wszystkim próba spojrzenia na kwestię migracji w szerszej perspektywie: jako wspólną wędrówkę ludzi, roślin, tradycji i idei.

Na ekspozycję składają się m.in.: cykl fotograficzny Marianny i Katarzyny Wąsowskich pt. "Czekając na Śnieg" przedstawiający historie polskich osadników przybyłych do Ameryki Południowej, poetyckie utwory botaniczki i poetki Urszuli Zajączkowskiej, prezentacja skrzynki Warda i działalności Fundacji Biodiversitatis, zajmującej się ochroną i badaniem gatunków roślin i zwierząt, występujących na zagrożonych zniszczeniem terenach leśnych w Kolumbii. Tej części towarzyszy również video w reżyserii Macieja Dydyńskiego "Stanhopea Tigrina" z poetycką narracją Julii Fiedorczuk, czytaną przez Natalię Przybysz.

***

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o bezpłatną rejestrację:

10.10. (niedziela), godz. 10:00:

Zbiórka przy kasie Muzeum, w holu Dworca Morskiego.

***
Joanna Olejnik - absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach oraz na Wydziale Psychologicznym Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Wychowawczyni dzieci i młodzieży g/Głuchej w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. Aktywistka na rzecz g/Głuchych, członkini Rady Głuchych. Współpracuje z trójmiejskimi instytucjami, oprowadzając w PJM. Mieszka w Wejherowie.

***
Wystawa czasowa "Klimaks" dostępna jest do 31 października. Wstęp wolny.
https://polska1.pl/klimaks-wystawa-czasowa/

Zobacz również:

kultura i sztuka Fotografia Historia Kultura Muzeum wydarzenia Gdynia