Warsztaty pisania esejów z Wojciechem Nowickim

29 Maja 2021, 11:00 (Sobota) - 30 Maja 2021, 14:30 (Niedziela)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  opłata za udział w warsztatach - 29-30.05
już niedostępne 120,00 zł -

Autora eseju nie ograniczają wymogi formy. Może korzystać z innych tekstów i dzieł, bawić się słowem, albo wręcz przeciwnie - pisać surowo. Jedynym ograniczeniem jest talent i wyobraźnia. Nad obiema rzeczami będzie można pracować podczas dwudniowych zajęć z Wojciechem Nowickim, autor m.in. zbioru esejów fotograficznych "Dno oka", książki prozatorskiej "Cieśniny" czy "Salek", za którą otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia.

Tematem przewodnim zajęć będzie pamięć. Zapisani na zajęcia uczestnicy są proszeni o napisanie krótkich tekstów eseistycznych (max. 10 tys. znaków) nie później niż do 9 maja. Tematem przewodnim jest pamięć, a sposób jego potraktowania niech będzie dowolny i autorski. Jeśli masz więc pomysł na tekst, zapisz się poprzez portal Evenea. Kto pierwszy, ten lepszy!

Eseje będą omawiane podczas zajęć - zarówno indywidualnie z Wojciechem Nowickim, jak i z całą grupą. "Celem warsztatów jest praca, nie ocena" - mówi prowadzący, autor tekstów m.in. dla "Pisma" i "Dwutygodnika" oraz książek eseistycznych.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda warsztat pisarza, zajrzą za pisarskie kulisy i będą mogli wymieniać się pomysłami, inspiracjami oraz różnymi spojrzeniami na zadany temat. Sprawdzą także granice gatunku, a także co się za nimi rozciąga. 

Zobacz również:

inne