JAK PISAĆ DIALOGI? WARSZTATY Z DOMINIKĄ SŁOWIK

12 Czerwca 2021, 12:00-15:30 (Sobota)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  opłata za udział w warsztatach 12.06.2021
Wyprzedane 100,00 zł Wyprzedane

Czy to czas monologów w literaturze? - stawia przewrotne pytanie Dominika Słowik, autorka m.in. "Zimowli", za którą otrzymała Paszport "Polityki". Odpowiedzi będą padać podczas zajęć, które staną się zarazem okazją do treningu literackich dialogów, monologów, strumieni świadomości. Uczestnicy zastanowią się, jak pandemia i lockdown zmieniły nasz sposób komunikacji i czy wpłynęły na język. Będą dyskutować o tym, jak obecna sytuacja wpływa na literaturę i - przede wszystkim - literackie dialogi.

Uczestnicy będą też wspólnie uczyć się kreowania języka postaci i tworzenia dialogów spójnych z całą narracją. Dowiedzą się, dlaczego książki z dialogami są chętniej czytane, ale również jak dużo bohater opowieści powinien mówić - a co może przemilczeć. Na warsztat weźmiemy zarówno fragmenty wzorcowe, jak i te, które uczą nas, jakich błędów nie powinniśmy popełniać.

Po tej części warsztatów przyjdzie czas na pisanie tekstów. Te staną się przedmiotem indywidualnych, godzinnych konsultacji z Dominiką Słowik, które zostaną umówione po warsztatach. Przygotuj więc listę pytań i zagadnień, bo to będzie Twój czas na omówienie ich wszystkich.

Warsztaty polecamy zarówno osobom początkującym, jak i tym, które mają już doświadczenie pisarskie.

Zapisy na zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie maja. 

Zobacz również:

inne