To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Warsztaty pisania fantastyki z Anną Brzezińską (online) Warsztaty pisania fantastyki z Anną Brzezińską (online)

Warsztaty pisania fantastyki z Anną Brzezińską (online)

Wyprzedane 80,00 zł Wyprzedane

Warsztaty pisania fantastyki z Anną Brzezińską (online)

  • Prowadzący: Anna Brzezińska
  • Data warsztatów: 25 października 2020
  • Czas trwania: 12.00-17.00

Fascynują cię alternatywne światy? Lubisz pobudzać swoją wyobraźnię i chcesz ją twórczo wykorzystać? Wiesz, że fantastyka to coś więcej niż magiczne stwory i nierealne postacie? A może czytasz powieści fantastyczne i marzysz o napisaniu swojej własnej? Pomoże ci w tym Anna Brzezińska, jedna z najbardziej cenionych pisarek fantastyki i powieści historycznych, autorka m.in. sagi o zbóju Twardokęsku i "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny", laureatka Nagrody im. J. Zajdla, obok Andrzeja Sapkowskiego najpopularniejsza twórczyni fantasy, której literackie światy wciągają rozmachem i drobiazgowością.

"Nie jestem literaturoznawczynią, tylko pisarką, dlatego podczas zajęć chciałabym skoncentrować się nie na teoretycznych rozważaniach, tylko na zagadnieniach związanych z samym procesem tworzenia tekstu" - mówi prowadząca. Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez autorkę najgłośniejszych powieści fantastycznych ostatnich lat skupią się więc na budowaniu swojego warsztatu, na pracy z tekstami (własnym i innych) i na tematach, które w swoich opowiadaniach czy książkach chcieliby poruszyć.

W ramach warsztatów omówione zostaną zagadnienia związane ze specyfiką powieści fantastycznej, a także możliwościami i ograniczeniami gatunku. Pisarka podzieli się praktycznymi wskazówkami na temat konstrukcji świata przedstawionego, zawiązania akcji czy kreacji bohatera. Opowie także, gdzie szukać pomysłu na historię, jak dobrze skonstruować początek utworu literackiego i otwierające pierwsze zdanie, jak przeprowadzać research do powieści i jak dobierać lektury, które wzbogacą warsztat pisarski.

Jeśli więc nie wiedziałeś do tej pory jak zacząć swój fantastyczny tekst, po zajęciach będziesz nie tylko znał podstawy dobrej konstrukcji tekstu, ale także rozpoczniesz jego pisanie.

Anna Brzezińska oferuje wprowadzenie także w specyfikę rynku wydawniczego fantastyki, wykorzystując swoje ponad dziesięcioletnie doświadczenie jako wydawczyni. Podczas kursu zostanie poruszona kwestia literackich debiutów i publikacji na gruncie fantastyki - autorka warsztatów poświęci uwagę między innymi najczęstszym błędom popełnianym przez młodych pisarzy. Zapisanych uczestników kursu prosimy o napisanie pierwszych trzech stron utworu fantastycznego. Teksty będą omawiane podczas zajęć.

Ceniona pisarka, współpracowniczka "Polityki", felietonistka "Wysokich Obcasów Extra", doskonale wykształcona mediewistka, autorka bestsellerowych Córek Wawelu i jedna z najlepszych polskich pisarek fantastyki (trzykrotna laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla). W swojej ostatniej książce pt. Woda na sicie. Apokryf czarownicy (tytuł "Polskiej Książki Roku 2019" według miesięcznika "Nowa Fantastyka", "Złote Wyróżnienie" Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, nominacja do) ponownie zabiera czytelników w podróż w zamierzchłe czasy.

Zobacz również:

szkolenia