Opisujemy kobiece historie. Warsztaty z Sylwią Chwedorczuk

25 Listopada 2021, 18:00-20:00 (Czwartek)

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Miejsce na warsztatach z Sylwią Chwedorczuk - Opisujemy kobiece historie.
już niedostępne -

Opisujemy kobiece historie. Warsztaty z Sylwią Chwedorczuk

25 listopada 2021 r. godz. 18.00 | Instytut Kultury Miejskiej

Na warsztaty "Opisujemy kobiece historie" zapraszamy osoby, które myślą o napisaniu opowieści autobiograficznej, biograficznej, prozy, poezji lub reportażu. Warunek jest jeden - w centrum tej opowieści niech znajdzie się kobieta. Ty, Twoja babcia, przyjaciółka, sąsiadka, aktywistka z XIX wieku lub współczesna, bohaterka Twojego miasta lub też wymyślona kobieca postać. Na warsztaty przyjdź z pomysłem, tekstem, konspektem, opowieścią, wątpliwościami i zapałem. Zastanowimy się wspólnie, co jest silnym punktem opowieści, co ją osłabia. Podyskutujemy o tym, dlaczego warto dziś pisać o kobietach i jakie cechy mają kobiety, które piszą.

Sylwia Chwedorczuk jest twórczynią, która w październiku zamieszkała na dwa miesiące w Gdańsku w ramach programu "Rezydencje literackie". Jest badaczką literatury polskiej, autorką książki Kowalska. Ta od Dąbrowskiej (2020), za którą została nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz". Edytorka i redaktorka, należy do zespołu opracowującego edycję naukową korespondencji Marii Dąbrowskiej i Anny Kowalskiej.

Sylwia Chwedorczuk ukończyła studia polonistyczne oraz obroniła doktorat w IBL PAN. W Gdańsku podczas rezydencji literackiej pracuje nad biografią Wilhelma Macha, pisarza, krytyka, eseisty. Równolegle nie porzuca myśli o napisaniu biografii poświęconej autorce Nocy i dni.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk