To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
już niedostępne -

Fundacja Mili Ludzie wspólnie z Bramą Poznania ICHOT zapraszają na wyjątkowe wydarzenie!


2 października 2020 r. o godz. 20.30 w amfiteatrze Bramy Poznania, przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu pokażemy film "KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ".

Film pokazany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.

Wstęp na pokaz bezpłatny!

Opis filmu:
Halla prowadzi podwójne życie: ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z Gór", niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska."Kobieta idzie na wojnę" to drugi film Islandczyka Benedikta Erlingssona, reżysera obsypanego nagrodami filmu "O koniach i ludziach" (nagroda za najlepszy debiut reżyserski na MFF w San Sebastian, 5 Nagród Edda). "Kobieta idzie na wojnę" w ubiegłym roku zelektryzowała publiczność festiwalu w Cannes, otrzymując Nagrodę Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD), a następnie została uznana za Najlepszy Europejski Film Roku, wygrywając Nagrodę Lux. Występująca w głównej roli Halldóra Geirharðsdóttir nominowana była do nagrody dla Najlepszej Europejskiej Aktorki, konkurując z Joanną Kulig.Zachwycona filmem Erlingssona amerykańska aktorka i reżyserka Jodie Foster nie tylko nabyła prawa do amerykańskiego remake'u, ale ogłosiła, że sama go wyreżyseruje i wcieli się w główną rolę! "Zafascynowała mnie ta bohaterka. To silna kobieta, która walczy o środowisko i potrafi zary-zykować wszystko, żeby postąpić tak, jak uważa za słuszne" - stwierdziła Foster. Amerykańska gwiazda doceniła też obecny w filmie "fascynujący miks humoru i emocji".

Reżyseria: Benedikt Erlingsson
Produkcja: Francja, Islandia, Ukraina, 2018,
Czas trwania: 101 min.
Zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=xcrll1TRJu0

Liczba miejsc na widowni jest ograniczona, więc prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc! 


Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Muzyczny - dostępny!", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Zobacz również:

film wydarzenia Poznań