Przez Świat. Spotkania z podróżą - Kola dla odważnych

6 Grudnia 2019, 18:30 (piątek)

Ack Umcs Chatka Żaka, Lublin Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Zarejestruj się by wziąć udział w wydarzeniu. Rezerwacja

Zarejestruj się by wziąć udział w wydarzeniu.

dostępnych: 6

już niedostępne -

Zapraszamy na Przez Świat. Spotkania z podróżą poświęcone Arktyce. 6.12 naszym gościem będzie Miłosz Huber, który od 20 lat prowadzi badania w rejonie Półwyspu Kola.

Nazywam się Miłosz Huber, z wykształcenia jestem geologiem, z Krakowa (AGH). Od 1999r co rocznie wyjeżdżam w rejon płw Kola (NE Skandynawia) w celach głównie naukowych choć z czasem także i poznawczych. Stamtąd pochodzi także moja żona. Przez te wszystkie lata zbierałem minerały, skały, zajmowałem się roślinami, skażeniem środowiska, ochroną środowiska, rekultywacją terenu itp. Chciałbym opowiedzieć moje przygody, emocje, odczucia związane z podróżowaniem do tej pięknej krainy, w której są interesujące góry, rzadkie minerały, renifery, niedźwiedzie. Latem panuje dzień polarny, zimą -noc polarna. Chciałbym to pokazać, opowiedzieć o tym. Przedstawić także aspekty lokalnej kuchni oraz asymilacje innych potrwa ze świata. Słowem -przybliżyć ludziom tamten rejon i... poniekąd siebie też.

Spotkanie odbędzie się 6.12 o 18:30 w ACK Chatka Żaka, Mała Sala Widowiskowa. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja elektroniczna. Prosimy zabrać ze sobą potwierdzenie rezerwacji w formie drukowanej lub na urządzeniu mobilnym.


Zobacz również:

imprezy wydarzenia Lublin