Atmosfera Nieba - "Pokolenia"

27 Maja 2022, 08:30 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.

                                                                                                                      Atmosfera Nieba 2022

27-28 maja 2022

Wodzisław Śląski


Pokolenia - Generations

Jednym ze znaków duchowego zdrowia Kościoła, jest Jego wielopokoleniowość. Kościół nie jest wspólnotą tylko dla młodych lub tylko dla seniorów. Prawda jest taka, że zadaniem rodziców jest przekazanie ewangelii następnemu pokoleniu. Dlatego w tym roku pragniemy pokazać wszystkie pokolenia Kościoła. Mówcy reprezentują zarówno pokolenie ojców, jak i synów. Wierzymy, że będzie to proroczym znakiem dla Kościoła w wielu miejscach w naszym pięknym kraju. Jak co roku Atmosfera będzie miała wymiar proroczy, ale w jej przekazie zawarliśmy też wezwanie do osobistego przebudzenia uczestników. Chcemy, aby zanieśli ten ogień dalej do swoich wspólnot, parafii - Kościołów, które gromadzą się zarówno w budynkach kościelnych, jak i w prywatnych domach, wynajętych salach, klubach, kawiarniach czy biurach. Niech Królestwo Boże się w naszym kraju i zmienia oblicze naszych miast, miasteczek i wsi.

Także i Ty czuj się zaproszony - z radością Cię ugościmy.

Nasza załoga:

Leszek Mocha

Leszek Mocha, absolwent The International Biblie Training Institute w Burgess Hill (Anglia). Duchowny Kościoła, ordynowany w roku 1988 przez prezbitera Michała Hydzika, ówczesnegozwierzchnika polskich zielonoświątkowców. Jest cenionym pastorem i ewangelistą z powołania. Usługuje nie tylko w lokalnej wspólnocie, ale również na ewangelizacjach w całym kraju i za granicą, na kilku kontynentach. Jest także nauczycielem, wykładowcą Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu.

Mottem życia, a tym samym zwiastowania pastora Mochy jest Słowo: "On swą potężną, działającą w nas mocą, jest w stanie uczynić o wiele więcej niż to, co Go prosimy lub co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić" (Ef 3, 20). Stąd jego troska o głoszenie Ewangelii wśród znaków i cudów oraz nauczanie skoncentrowane wokół Osoby Ducha Świętego. Zachęca więc chrześcijan, aby modlili się o napełnienie mocą, wierzy bowiem, że ta obietnica skierowana jest do każdego wierzącego.

Od 2010 roku Leszek Mocha jest zaangażowany misyjnie w Indiach. Odwiedził ten kraj już dziesięć razy, usługując na ewangelizacjach oraz na konferencjach pastorów i liderów. Zabiega o środki na wspieranie sierot i rodzin pastorskich. Był inicjatorem wybudowania w Indiach dwóch sierocińców "Betezda".

służbie od początku towarzyszy mu żona Małgorzata, która jest odpowiedzialna za życie muzyczne w "Oazie". Mają dwie pełnoletnie córki Kamilę i Oliwię. Pastor pasjonuje się piłką nożną, w wolnych chwilach słucha muzyki, sporo czyta, lubi też dobry film.

Ryszard Krzywy

Jest kaznodzieją zaangażowanym w działalność proroczą. Nawrócił się w Sylwestra 1977/78. Przez cztery lata pełnił funkcję pastora w zborze Zjednoczonego Kości

oła Ewangelicznego w Łambinowicach, a nastepnie w Prudniku (1984-1996) w Kościele Zielonoświątkowym. W tym czasie ukończył Zaoczne Seminarium Teologiczne w Ustroniu (1985-1987) i w roku 1986 został ordynowany na prezbitera. W 1990 roku zrezygnował z pracy zawodowej, aby całkowicie poświęcić się służbie w Kościele. Obecnie jest członkiem Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie.

Od 1996 roku w służbie proroczej - usługuje w wielu krajach (Polska, USA, Kanada, Bułgaria, Ukraina, Niemcy, Belgia, Czechy, Norwegia, Anglia, Szkocja, Irlandia, Grecja)i w wielu Kościołach (Kościół Boży w Chrystusie, Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół katolicki, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, Chrześcijańska Społeczność, Kościoły niezależne). Latem 2010 roku rozpoczął prowadzenie corocznych obozów proroczych. Jest również zaangażowany w zborowe oraz międzyzborowe "szkoły prorocze", a jego służba została pobłogosławiona przez biskupa Kościoła Zielonoświątkowego. Często usługuje wraz z żoną Haliną. Ma troje dzieci: Eunikę, Michała i Dawida.
Dawid Krzywy

Charyzmatyczny młody sługa Boży, od 2014 roku pełniący funkcję kaznodziei w Kościele Zielonoświątkowym w Nysie. Absolwent Teologii Biblijnej i Pastoralnej oraz Coac

hingu i Mentoringu na WSTS. Zaangażowany w służbę proroczą w Polsce i za granicą, a także w organizację Obozu Proroczego. Od 2019 roku diakon Kościoła Zielonoświątkowego oraz szczęśliwy mąż Moniki.


Mateusz Godawa

Został ordynowany i oficjalnie objął stanowisko pastora w maju 2018 roku. Wychowywał się w rodzinie pastorskiej, jest więc drugim pokoleniem

sować w codziennym życiu. w tej służbie. Budując Kościół, potrafi łączyć tradycyjne wartości z nowymi pomysłami. Jest otwarty na ludzi. Z pasją i oddaniem mówi o Piśmie Świętym. Priorytetem jest dla niego dzielenie się Bożymi zasadami, które można zasto

Ciepły, zachęcający i poruszający mówca, który poprzez osobiste historie i poczucie humoru trafnie dotyka serc ludzi. Pełen wiary i zaufania Bogu, niezłomny w modlitwie.

Jest pastorem Kościoła Woda Życia w Koszalinie, gdzie kontynuuje pracę pastora Pawła Godawy, prowadząc Kościół w Bożej mocy, z wrażliwością na potrzeby ludzi.


Arkadiusz Krzywodajć

Arkadiusz Krzywodajć nawrócił się 1993 roku i pełnił służbę lidera uwielbienia, a także starszego zboru w Jastrzębiu Zdroju. Jest absolwentem Seminarium Teologicznego w Ustroniu, politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowych Studiów Managerskich MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 2000 roku jest pastorem Zboru Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim, pracuje również jako wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej. Prowadzi szkolenia dla liderów kościelnych i biznesowych. Zainicjował wieczory prorocze on-line, które stały się wielkim wzmocnieniem dla wierzących podczas lockdownu.

Jest producentem muzycznym, twórcą tekstów oraz muzyki uwielbienia oraz autorem czt

erech książek: Polska Twoja Ziemia Obiecana, Sztormy i burze, Poszukiwacze Skarbów oraz najnowszej Pomiędzy Ziemią a Niebem. Niedawno ukazała się jego autorska płyta pt. Ratuj moje serce.

Jego hobby to aktywność sportowa, muzyka oraz temat przywództwa w XXI wieku. Służy wraz z żoną Angeliką, z którą ma dwoje dzieci, Karolinę i Jakuba.

Angelika Krzywodajć

Wraz z mężem od 2000 roku służy w kościele Filadelfia. Jest uznaną mówczynią na konferencjach kobiet. Wnosi w życie słuchaczy nadzieję i odnowienie, pokazując dobroć Bożą oraz Boży plan. Potrafi wzbudzić w słuchaczach wiarę do odkrywania unikalnego powołania, jakie Bóg ma dla każdego z nas. Jest wrażliwa proroczo na to, co Bóg mówi do życia ludzi, którym usługuje.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowe studia na kierunku doradztwa zawodowego i stoi na czele działu doradztwa zawodowego w Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Lubi czytać i jeździć na nartach.
Ronnie Kołodziejski

Pastor i misjonarz. Urodził się w Gdyni w 1986 roku. W wieku 12 lat razem z rodzicami, wyjechał na stałe do Kanady. Tam Ronnie oddał swoje życie Bogu, założył rodzinę i został pastorem Kościoła Przebudzenia w Calgary.

Ronnie usługuje również jako misjonarz. Głosił już Ewangelię w ponad 30 krajach, na kilku kontynentach. W 2021 roku razem z żoną Sarą i dwójką dzieci (Esterą i Eliaszem) na stałe wrócił do Polski. Obecnie jest pastorem Społeczności Chrześcijanskiej we Wrocławiu i nadal zajmuje się pracą misyjną.

Uwielbienie

Zespół Filadelfia

W czasie konferencji uwielbienie poprowadzi Zespół Filadelfia, który usługuje Kościołowi proroczym obdarowaniem. Liderzy zespołu bardzo mocno wierzą, że w czasie oddawania chwały Bogu niebo nawiedza ziemię i Boża chwała dotyka wszystkich przestrzeni życia, dlatego też ludzie doświadczają uzdrowienia duszy i ciała, a ich duch zostaje odrodzony przez obecność Chrystusa.

Zespół przez blisko 20 lat swojej służby wydał pięć albumów muzycznych oraz jedną płytę DVD z zapisem koncertu uwielbienia.

Piątek Night - KONCERT WIECZORNY

Arek Krzywodajć & The Antidecadents

To będzie prawdziwy hit. W piątek po sesji wieczornej premierowy koncert najnowszej płyty zespołu pt. Ratuj moje serce . To połączenie mocnych brzmień, ale także orientalnych nutek i głębokich tekstów. Serdecznie zapraszamy 


Beata Mazurek

Jest liderką uwielbienia w Kościele Filadelfia od początku jego istnienia, czyli od 2000 roku. Pełna pasji, proroczej wrażliwości oraz miłości i dobroci, z jaką służy Bogu i ludziom. Wydała pięć płyt wraz z zespołem, a rok temu ukazał się jej album solowy, który cieszy się uznaniem wśród wierzących słuchaczy.

Oto, co ona sama mówi na temat swojej filozofii służby:

"Jestem głęboko przekonana, że żyjemy w świecie głodnych miłości serc. Moim powołaniem jest przynieść światu obraz kochającego Boga. Poprzez muzykę, prostą i czytelną w swojej formie, wspólnie z grupą muzyczną pragniemy dotrzeć do ludzi, którzy potrzebują Jezusa. Poprzez słowa i dźwięki odpowiadamy miłością na miłość Jezusa, dzięki której doświadczyliśmy największego cudu- przemiany naszego życia".

Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka

polskiego w jednej ze szkół w Wodzisławiu Śląskim, gdzie mieszka wraz z mężem Danielem oraz dziećmi Szymonem i Nataszą.


Wstępny program konferencji Atmosfera Nieba 2022

Piątek 27.05 

8.30-10.00 rejestracja

10.00 -11.30 I sesja

11.30-12.00 przerwa

12.00- 13.00 II sesja

13.00-13.30 przerwa

13.30-14.30 III sesja

14.30-17.00 przerwa obiadowa

17.00-20.00 Wieczór Proroczy (sesja IV)

20.00-21.00 przerwa

21:00-22:30 koncert Arkadiusza Krzywodajć&The Antidecadents

Sobota 28.05

10.00-11.30 sesja V

11.30-12.00 przerwa

12.00- 13.00 sesja VI

13.00-13.30 przerwa

13.30-14.30 sesja VII

14.30-17.00 przerwa obiadowa

17.00-19.00 Wieczór proroczy* finał (sesja VIII)

Niedziela 29.05

11.00-13.00 nabożeństwo


Czas na przerwę

Przez cały okres trwania Konferencji dla jej uczestników będzie dostępna kawiarnia pełna słodkości, napojów oraz przekąsek. Pomiędzy sesjami można nabrać w niej sił, rozsiadając się w wygodnych fotelach, pijąc kawę i herbatę oraz rozmawiając z innymi uczestnikami.

Podczas przerw serdecznie zapraszamy również do naszej księgarni, gdzie można zaopatrzyć się między innymi w najnowszą książkę pastora Arkadiusza Krzywodajcia oraz w płyty Beaty Mazurek i Zespołu Filadelfia.


Czas na posiłek - kiedy zgłodniałeś Między sesjami konferencyjnymi w piątek i w sobotę zaplanowaliśmy dłuższą przerwę obiadową. Aby zjeść obiad na miejscu w kościele, trzeba zamówić posiłki podczas rejestracji. Do wyboru dania:

1.Kotlet devolay, ziemniaki, surówka - 28 zł

2.Pieczeń, kluski, surówka - 32 zł

3.Pierogi z kapustą i grzybami (8 sztuk) - 23 zł

4.Pierogi ruskie (8 sztuk) - 23 zł

5.Naleśnik panierowany, żółty ser, pieczarki, czosnek - 12 zł

6.Kotlet z jajka, ziemniaki, surówka - 28 zł

Polecamy również restauracje w Wodzisławiu Śląskim:

- Wiejska Chata https://restauracjawiejskachata.pl/

- Pod Arkadami http://www.pod-arkadami.com/

- Trattoria https://www.trattoriawloskieklimaty.pl/

- Szwajcaria https://restauracja-szwajcaria.pl/

- Ostrava http://hotelostrawa.pl/pl.html

- Art Pizza https://www.art-pizza.pl/

- McDonald's

Noclegi

Polecamy hotele w Wodzisławiu Śląskim:

- Amadeus http://hotelamadeus.pl/

- Ostrava http://hotelostrawa.pl/pl.html

- Dworek nad Stawem http://www.dworeknadstawem.pl/

- Leśniczówka https://www.lesniczowka.wodzislaw.pl/

- Jordaszka https://jordaszka.pl/

Parkingi:

Po zamówieniu obiadów i hoteli, czas stawić się na konferencji. Wiemy, że wiele osób przyjedzie samochodem, dlatego proponujemy kilka miejsc do zaparkowania:

Bezpłatny parking przy kościele

Bezpłatny parking w pobliżu kościoła 

Płatny parking, na przeciwko Galerii Karuzela 


W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na mail: konferencja@filadelfia.org.pl

Do zobaczenia w maju! :)

* Bilety są bezzwrotne 

Zobacz również:

inne wydarzenia Wodzisław Śląski