KONFERENCJA NAUKOWA PASE ONLINE "AKTYWNI CZŁONKOWIE DLA PASE"

28 Listopada 2020, 09:00 (Sobota) - 27 Grudnia 2020, 23:59 (Niedziela)

Polska Akademia Stomatologii Estetycznej,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  CZŁONKOWIE PASE
już niedostępne bezpłatny -
  UCZESTNICY NIEZRZESZENI W PASE
już niedostępne 299,00 zł -



Konferencja Online Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej


To nowe wydarzenie w kalendarium, które zajęło miejsce Spotkania Zimowego PASE, w związku z obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną. Dla nas jako organizatorów najważniejsze jest Państwa bezpieczeństwo, dlatego już wcześniej zaplanowany program spotkania postanowiliśmy przenieść do sieci. 

Tytuł wydarzenia "Członkowie Aktywni PASE dla PASE" podpowiada, kto wystąpi jako wykładowcy naszej Konferencji Online. Członkowie Aktywni naszej organizacji to w większości świetni, międzynarodowi wykładowcy, którzy bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, stworzą niezwykle merytoryczne spotkanie. Jesteśmy przekonani, że jakość, którą mamy w PASE pozwoli zebrać tylko pozytywne opinie, a samo wydarzenie nie będzie odbiegać od tych, które goszczą znane nazwiska zza granicy. 

Na ten rok zdecydowaliśmy, że harmonogram konferencji będzie zawierał w sobie aspekty różnych dziedzin stomatologii. Zarówno to klasyczne, jak i nowoczesne podejście do leczenia pozwoli spojrzeć kompleksowo na wykonywane na co dzień procedury. 

Połączenie tematyki z zakresu endodoncji, periodontologii, laseroterapii, protetyki, technik dentystycznych oraz okluzji spowoduje, że otrzymacie Państwo ogromny zastrzyk wiedzy.

Konferencja, po wcześniejszej rejestracji, będzie dla wszystkich członków PASE bezpłatna. Pozwoli to nam realizować nasze statutowe założenia edukacyjne, mimo braku możliwości spotkania. Mamy nadzieję, iż poprzez taką formę wydarzenia, również lekarze z poza organizacji, będą mogli docenić warsztat Członków Aktywnych PASE, wykładowców tegorocznej Konferencji. Wykłady będą dostępne do 27.12.2020 na platformie www.konferencjapase.pl . Życzymy pozytywnego odbioru i do zobaczenia w sieci.  .

UCZESTNICTWO:

CZŁONKOWIE PASE - BEZPŁATNE

OSOBY NIEZRZESZONE - TYLKO 299,- 

CZAS: 28.11.2020 - 27.12.2020




DOSTĘPNE WYKŁADY

  • dr n.med. Magdalena Pawelczyk-Madalińska  "Zastosowanie laserów diodowych o długościach fal 800-980 nm w leczeniu stomatologicznym - korzyści i wskazania. Jak uniknąć podstawowych błędów w procedurach medycznych"
  • tech.dent. Bartosz Troczyński  - "Implantologiczna odbudowa na wielu implantach w bezzębiu oczami technika dentystycznego"
  • dr Piotr Puchała - "ENDO Tarcza - postępowanie w przypadku powikłań podczas irygacji i osuszania systemu kanałów korzeniowych"
  • dr n.med. Ewa Chomik - "Rehabilitacja protetyczna braków zębowych w różnych sytuacjach klinicznych - czy CAD/CAM to jedyna droga do sukcesu?"
  • dr Michał Szczutkowski  "Przegląd metod regeneracji kości i rola wolnych  przeszczepów tkanek miękkich we współczesnej implantologii"
  • dr n.med. Paweł Niewada "10 kluczowych elementów filozofii bioestetyki"



Tematy i tegoroczni wykładowcy:



Magdalena Pawelczyk-Madalińska  "Zastosowanie laserów diodowych o długościach fal 800-980 nm w leczeniu stomatologicznym - korzyści i wskazania. Jak uniknąć podstawowych błędów w procedurach medycznych"


Specjalista Periodontolog

Ukończyłam studia na Oddziale Stomatologicznym Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiadam specjalizacje: II stopnia z zakresu periodontologii oraz I stopnia stomatologii ogólnej, ukończyłam dwuletni kurs z zakresu Implantologii i Implantoprotetyki o statusie Fellowship na Wolfgang Goethe Uniwersitet we Frankfurcie, a obecnie studiuję na Uniwersytecie w Genui na kierunku Master of Science in Laser Dentistry. W Niemczech odbywałam staż z dziedziny chirurgii piezoelektrycznej, w Szwajcarii z dziedziny Periodontologii. Pracowałam kilka miesięcy w klinice chirurgicznej w Anglii.

Moje zainteresowanie periodontologią zaczęło się już podczas studiów. Od początku traktowałam pacjentów w sposób bardzo holistyczny. Przez prawie 30 lat oprócz zgłębiania wiedzy w kraju i za granicą oraz prowadzenia własnego Centrum Stomatologii FAN-DENT w Gdańsku dzieliłam się swoimi umiejętnościami podczas szkoleń i wykładów dla lekarzy. Jestem autorką kilkunastu artykułów i współautorką podręcznika dla higienistek i lekarzy oraz filmów dydaktycznych z dziedziny profilaktyki periodontologicznej. Przez wiele lat uczestniczyłam jako konsultant medyczny w rozwoju technologii i urządzeń wspomagających leczenie stomatologiczne.

Zajmuję się specjalistycznym leczeniem chorób przyzębia, pokrywam recesje korzeni zębów, współpracuję z ortodontami w leczeniu trudnych wad ortodontycznych, koordynuję skomplikowane leczenie wielospecjalistyczne. W swoim leczeniu stosuję między innymi laseroterapię, piezochirurgię i mikrochirurgię periodontologiczną.

Jestem aktywnym członkiem International Academy of Periodontology od 1999, Polskiego Towarzystwa Periodontologii, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE a także IFED (International Federation of Esthetic Dentistry. Od samego początku współpracuję z Fundacją ,, Z uśmiechem przez życie" propagującą zdrowy tryb życia i profilaktykę przeciwnowotworową. W Gdańsku realizuję swoje pasje zawodowe.




Bartosz Troczyński - "Implantologiczna odbudowa na wielu implantach w bezzębiu oczami technika dentystycznego"


Technik dentystyczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy w bezpośrednim kontakcie z lekarzami i pacjentami.

Zarządzający współwłaściciel Natrodentu - jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziedzinie techniki dentystycznej.

Specjalizując się w odbudowie estetyki uśmiechu i funkcji narządu żucia oraz rozwiązywaniu trudnych sytuacji protetycznych stworzył autorskie szkolenia dla lekarzy i techników z zakresu fotografii, komunikacji i planowania pracy w postępowaniu protetycznym. Opowie o swoich doświadczeniach dotyczących kompleksowych rehabilitacji implantologicznych w bezzębiu.




Piotr Puchała - "ENDO Tarcza - postępowanie w przypadku powikłań podczas irygacji i osuszania systemu kanałów korzeniowych"


Jest pasjonatem - praktykiem w dziedzinie endodoncji mikroskopowej i mikrochirurgii. 

Od 2006 roku wykonuje leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuje najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo firmy Carl Zeiss. W 2016 roku post doktora Puchały obrazujący kompleksowe leczenie endodontyczne został wybrany jednym z 3 najlepszych spośród setek przypadków w grupie Italiano Endodontics.

Autor licznych artykułów prasowych z zakresu endodoncji. W 2009 roku stworzył koncepcję mikroskopowych szkoleń praktycznych "Kreatywna Endodoncja" oraz jako jeden z pierwszych na świecie zastosował złote powłoki na stopie niklowo-tytanowym (NiTi) całkowicie zmieniające właściwości narzędzi rotacyjnych. Badania nad powłokami zaowocowały wprowadzeniem klamer do koferdamu w kolorze czarnym i złotym, dzięki którym fotografia stomatologiczna zyskała nowy wymiar.

Współtwórca poradników odważnych lekarzy w książkach wydawnictwa Kaszamanna "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?", "Dlaczego dzieci jedzą śmieci" i "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby? Wydanie II bardziej zazębiste".




Michał Szczutkowski "Przegląd metod regeneracji kości i rola wolnych przeszczepów tkanek miękkich we współczesnej implantologii"

Lek. stom. Michał Szczutkowski Klinicysta z wieloletnim doświadczeniem, ceniony wykładowca, świetny praktyk.

W 2001 roku ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.  

Specjalizuje się w periodontologii, implantologii i stomatologii estetycznej. Jest właścicielem prywatnej praktyki: CSE Aquarius i firmy szkoleniowej: Soft Tissue Institute w Bełchatowie w województwie łódzkim. Wśród wielu innych, najważniejsze kursy: Implantologia: Marcus Hurzeler, Dennis Tarnow. Periodontologia: Giovanni Zucchelli, Otto Zuhr, Rino Burkhardt. Regeneracja kości: Fouad Khoury, Ueli Grunder, Istvan Urban. Protetyka i okluzja: Dawson Academy (Florida USA) i Tomas Linkevicius.Dla nas poprowadzi wykład, którego tytułem jest  "Przegląd metod regeneracji kości i rola wolnych przeszczepów tkanek miękkich we współczesnej implantologii"



Paweł Niewada "10 kluczowych elementów filozofii bioestetyki"

Jest pierwszą osobą z Polski, która została absolwentem Level II i III OBI (Orognathic Bioesthetics International, USA)

Bioestetyka, to temat, który w ostatnim czasie budzi bardzo duże zainteresowanie i wiele emocji. Szyna MAGO, Flow Injection Technique przewijają się w wielu dyskusjach.

Ten temat przybliży nam Paweł Niewada, który temat okluzji zgłębia od ponad 10 lat. W 2015 roku został absolwentem curriculum Dawson Academy, zaś wcześniej pracował z wykorzystaniem filozofii Johna Kois'a. Wraz z grupą pierwszych polskich ortodontów uczestniczył w San Sebastian w module protetycznym curriculum Face organizowanym przez Domingo Martin'a  

Jest pierwszą osobą z Polski, która została absolwentem Level II i III OBI (Orognathic Bioesthetics International, USA).Ukończył pełny program leczenia szyną MAGO (Level II) w OBI - Foundation for Bioesthetic Dentistry - Institute for Comprehensive Occlusal Diagnosis & Minimally Invasive Complete Care Dentistry, USA. Instytutu propagującego filozofię leczenia Bioestetycznego, której autorem był sam Robert L. Lee, MS, DDS, twórca systemu Panadent. Świetny fachowiec, który w swojej codziennej pracy łączy wiedzę z zakresu periodontlogii, ortodoncji, protetyki i chirurgiii. 

Jego wykład "10 kluczowych elementów filozofii bioestetyki" będzie wnikliwą analizą koncepcji w myśl której pracuje w swojej praktyce Niewada Clinic oraz szkoli lekarzy w ramach projektu edukacyjnego Inteligentna Stomatologia



Ewa Chomik - "Rehabilitacja protetyczna braków zębowych w różnych sytuacjach klinicznych - czy CAD/CAM to jedyna droga do sukcesu?"

Protetyk, wykładowca i współzałożyciel High End Dentistry, pracująca w swojej praktyce Noir Dental Clinic

Przewidywalna, zaplanowana i konsekwentnie realizowana terapia protetyczna, to efekt roztropnych decyzji na etapie planowania leczenia.Aby realizować tą idee, niezbędna jest świadomość ograniczeń, zagrożeń oraz jednocześnie korzyści, jakie płyną z doboru danych metod.Właśnie to będzie stanowić główną wartość, jaką przedstawi nam dr n. med. Ewa Chomik w trakcie swojego wykładu pt. "𝙍𝙚𝙝𝙖𝙗𝙞𝙡𝙞𝙩𝙖𝙘𝙟𝙖 𝙥𝙧𝙤𝙩𝙚𝙩𝙮𝙘𝙯𝙣𝙖 𝙗𝙧𝙖𝙠𝙤́𝙬 𝙯𝙚̨𝙗𝙤𝙬𝙮𝙘𝙝 𝙬 𝙧𝙤́𝙯̇𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙨𝙮𝙩𝙪𝙖𝙘𝙟𝙖𝙘𝙝 𝙠𝙡𝙞𝙣𝙞𝙘𝙯𝙣𝙮𝙘𝙝 - 𝙘𝙯𝙮 𝘾𝘼𝘿/𝘾𝘼𝙈 𝙩𝙤 𝙟𝙚𝙙𝙮𝙣𝙖 𝙙𝙧𝙤𝙜𝙖 𝙙𝙤 𝙨𝙪𝙠𝙘𝙚𝙨𝙪?" 

dr Ewa - protetyk, wykładowca i współzałożyciel High End Dentistry, pracująca w swojej praktyce Noir Dental Clinic. 

Przez pryzmat swojego ponad 12-letniego doświadczenia klinicznego, zaprezentuje zbiór protokołów udokumentowanych przypadkami i omówi dla nas następujące zagadnienia:Optymalna metodyka planowania protetycznegoKluczowe kryteria doboru rozwiązań, czym się kierować w danych sytuacjach.Jakie czynniki decydują o doborze rozwiązań protetycznychKiedy posiłkować się uzębieniem resztkowym, kiedy wybrać prace pełnołukowe?Czy już czas przejść do CAD/CAM?Klucz decyzyjny przy pracach stałych / zdejmowanych / kombinowanychProteza wykorzystująca precyzyjne elementy retencyjne jako uzupełnienie odtwarzające braki zębowePrzegląd klasycznych rozwiązań protetycznych oraz opartych na technologiach CAD/CAM



Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/paseorg/

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Pan Adrian Bieńkowski
Tel: 604 251 500
e-mail: [email protected]


Regulamin konferencji: ZOBACZ

Partnerzy wydarzenia:


Zobacz również:

konferencje Implanty Stomatologia