To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Udział w Bezpłatnej Konferencji o nastolatkach dla nauczycieli i specjalistów
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Konferencję kierujemy do nauczycielek i nauczycieli oraz specjalistów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zagadnienia poruszane podczas konferencji zwrócą uwagę na kondycję współczesnej młodzieży oraz wyposażą uczestników w wiedzę i praktyczne umiejętności wspierania młodzieży oraz reagowania w kryzysowych sytuacjach.
Po okresie covidowej pandemii obserwujemy drastyczny spadek kondycji psychicznej wśród dzieci i młodzieży oraz równie drastyczny wzrost liczby rodzin poszukujących specjalistycznego (psychologicznego/psychoterapeutycznego/psychiatrycznego) wsparcia dla swoich dzieci. Szkoła to przestrzeń, w której dzieci i młodzież spędzają prawie tyle samo czasu, co spędzają w domu. Kondycja psychiczna młodzieży oddziałuje na bardzo wiele stref: - na relacje i stosunki z rówieśnikami, - na wyniki w nauce, - na stan psychiczny nauczycielek i nauczycieli. Równocześnie nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że wsparcie dla nauczycieli działa prewencyjnie zarówno zapobiegając/opóźniając wypalenie zawodowej w tej grupie, a równocześnie pozwala uczennicom i uczniom otrzymać odpowiednie wsparcie.


Zagadnienia, które zostaną poruszone na konferencji, to:

🌈 autyzm - jak wspierać młodych ludzi tworząc dla nich przyjazne środowisko nauczania?

🕵♀ tożsamość płciowa - jak reagować, jak wspierać, jak rozmawiać?

😢 depresja - czyli kiedy zacząć się niepokoić nastrojem naszego dziecka

🍟 zaburzenia odżywiania - jak reagować, jak w mądry sposób poruszać ten temat
Planując trzecią już edycję naszej Konferencji zależało nam, aby zaproszeni przez nas prelegenci:

📌 byli praktykami, na co dzień pracującymi z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami

📌 podczas prelekcji podzielili się swoją wiedzą teoretyczną, ale co dla nas najważniejsze - swoim praktycznym doświadczeniem, informacjami o tym, co się sprawdza, a co na pewno nie zadziała w relacjach z nastolatkiem

📌 liczymy, że dzięki temu będziecie mogli popatrzeć na rozwój dzieci w nieco innym - szerszym kontekście.



---------------------------------

PROGRAM

od godz 9:30 Rejestracja uczestników

10.00-11.00 Przyszłość jest niebinarna. O tożsamości seksualnej i orientacji płciowej - Ciao.Wro

11:15-12:15  Depresja wśród uczniów - jak zapobiegać, rozpoznawać i wspierać - Małgorzata Hejna

12:45-13:45 Zdrowie psychiczne nastolatka w spektrum autyzmu - Mgr Kamila Wieczorek

13:45-14:45 Jak wspierać nastolatka z anoreksją - rola placówki edukacyjnej w profilaktyce, rozpoznawaniu i terapii anoreksji - Katarzyna Zabłocka-Słowińska 
--------------------------------------

Nasze prelegentki:

Mgr Kamila Wieczorek

Pedagog, terapeuta, konsultant Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.Na codzień pracuję w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Lesznie, na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Lesznie. W swojej pracy zajmuję się diagnozą, wsparciem, psychoedukacją rodzin i psychoterapią młodzieży i dorosłych w tym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

20221110_091351.jpg

Małgorzata Hejna jest psycholożką dzieci i młodzieży, terapeutką TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) w trakcie certyfikacji. Jest również ambasadorką metody Kids' skills (Dam radę!) i I'm proud of you (Jestem z ciebie dumny) w Polsce. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. pracując jako psycholog w szkole (podstawowej, gimnazjum i technikum). Przez kilka lat była związana z Fundacją Praesterno, gdzie prowadziła konsultacje dla młodzieży i rodziców, terapie indywidualne oraz grupy socjoterapeutyczne.Od kilku lat współpracuje z Fundacją Pozytywka i Centrum SUPER-ego, gdzie pracuje terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.Ponadto prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich, warsztaty o tematyce związanej ze wsparciem dzieci i młodzieży, a także szkolenia dla nauczycieli i specjalistów.W swojej pracy kieruje się przede wszystkim szacunkiem do historii życia danej osoby i rodziny. Bliska jest jej filozofia NVC (Porozumienia bez przemocy), wiele czerpie z podejścia Jaspera Julla. 


Ciao.wro czyli Klaudia Grzyb i Maja Jakóbczyk to seksuolożki, psycholożki i edukatorki seksualne. Prowadzą grupy wsparcia dla osób transpłciowych oraz rodziców i bliskich osób transpłciowych. Organizują zajęcia z edukacji seksualnej oraz psychoedukację dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz specjalistów. Współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz fundacjami (Stowarzyszenie Up date, Kultura Równości, Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, Różowa Skrzyneczka). Tworzą przestrzeń aby dzielić się z ludźmi rzetelną wiedzą i spostrzeżeniami. Feministki i aktywistki walczące z tabu.


Katarzyna Zabłocka-Słowińska

Od kilkunastu lat pracuję jako badaczka i wykładowczyni akademicka zajmująca się obszarami dietetyki i psychodietetyki. Od kilkunastu również lat wspieram dietoterapeutycznie osoby z chorobami niezakaźnymi w tym z otyłością, insulinoopornością, cukrzycą typu 2, nadciśnieniem, niealkoholowym stłuszczeniem wątroby, czy kobiety z zespołem policystycznych jajników.Kilka lat temu na mojej drodze zawodowej spotkałam nowy nurt podejścia do dietetyki - nurt psychodietetyczny, w którym istotne jest interdyscyplinarne podejście w budowania zdrowej relacji z jedzeniem. Od tego czasu zafascynowana tym podejściem ukończyłam kursy i szkolenia z zakresu psychodietetyki organizowane m.in. przez Instytut Psychodietetyki czy Centrum Terapii Dialog.Od kilku lat prowadzę wsparcie psychodietetyczne osób z zaburzeniami odżywiania, w tym głównie z anoreksją, bulimią i napadowym objadaniem się.Prowadzę również warsztaty i szkolenia z zakresu dietetyki i psychodietetyki, zarówno dla pacjentów jak i specjalistów.W mojej pracy często łączę wiedzę z zakresu psychodietetyki jak i dietetyki klinicznej co umożliwia mi indywidualne wsparcie osób, u których chorobom metabolicznym towarzyszą zaburzenia odżywiania. 

--------------------------------

Uczestnicy projektu: 

- mają możliwość korzystania z bufetu kawowego: kawa, herbata, woda, przekąski, owoce
- otrzymają notes i ołówek
- otrzymają certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu


---------------------------------

📝📝📝Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy na konferencję


---------------------------------
Miejsce:

Złotnickie Centrum Spotkań

ul. Wielkopolska 7

Wrocław

---------------------------------
W razie pytań zachęcamy do kontaktu:

[email protected]

tel. 605202284
---------------------------------

Konferencja o nastolatkach dla nauczycieli i specjalistów to zadanie publiczne, które jest finansowane ze środków finansowych Gminy Wrocław www.wroclaw.pl

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Wrocław