IV Kongres Miast Maszerujących

24 Września 2022, 10:00-15:15 (Sobota)

Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja Osób Goszczonych

dostępnych: 85

już niedostępne -

Kongres Miast Maszerujących po Równość Osób LGBTQIA+ stał się najważniejszym wydarzeniem równościowym w Polsce, na które zjeżdżają osoby przedstawicielskie wszystkich organizacji i grup tworzących w Polsce Marsze Równości oraz organizacji sojuszniczych/partnerskich. 

I Kongres odbył się w Poznaniu w 2019 (gł. organizator Stowarzyszenie Grupa Stonewall), II Kongres w Warszawie w 2020 (gł. organizator: Fundacja Wolontariat Równości i European Pride Organisers Association), III Kongres w Łodzi w 2021 (gł. organizator Stowarzyszenie Fabryka Równości). 

IV Kongres zorganizuje w 2022 w Gdańsku Stowarzyszenie Tolerado działając w imieniu Koalicji Miast Maszerujących.

Podczas Kongresów podejmowane są kwestie związane z bezpieczeństwem i tożsamością Marszów Równości i innych wydarzeń równościowych, aspektami prawnymi zgromadzeń publicznych, inkluzywnością wobec osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami, solidarnością z innymi grupami mniejszościowymi i prześladowanymi, a także dotyczące współpracy z instytucjami, w tym europejskimi oraz z samorządami lokalnymi.

Korzystając z niepowtarzalnej okazji, jaką jest organizowanie Kongresu w Gdańsku - mieście, które jako pierwsze wypracowało swoją politykę równościową - Model na rzecz równego traktowania, Kongres ma pogłębiać dyskusję na temat integracji i równości w politykach samorządowych i działalności lokalnej. 

Zależy nam na omawianiu i pogłębianiu doświadczeń w kwestii współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi zrzeszonymi w Koalicji a samorządami.

Zapraszamy osoby reprezentujące władze samorządowe, instytucje publiczne, kulturowe i społeczne, a także organizacje pozarządowe do uczestniczenia w otwartej części Kongresu.

Program:

10:00 - 11:00 Oficjalne otwarcie Kongresu

11:00 - 12:30 Panel: Maszerowanie po równość niezbędnym elementem budowania demokracji lokalnej, Prowadzenie: dr Anna Strzałkowska (ECS, Tolerado)

Osoby panelistyczne: wiceprezydentka Monika Chabior (Gdańsk) wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim (Sopot, Związek Miast Polskich), Magdalena Dropek (Krakowska Rada Równego Traktowania), Piotr Buśko (Kultura Równości, Wrocław)

12:30 - 12:45 Przerwa

12:45  - 14:15 Panel: Maszerowanie ponad granicami - kierunki i znaczenie dla przemian społecznych  Prowadzenie: Julia Maciocha (Parada Równości)

Osoby panelistyczne: Stein Runar Ostigaard (European Pride Organisers Association, Oslo Pride), Andreas Nielsen (LGBT+ Danmark), Lenny Emson (Kyiv Pride) [zdalnie]

Panel będzie tłumaczony poprzez system tłumaczenia symultanicznego

14:15 - 15:15 Obóz Aktywistyczny Miast Maszerujących - idzie nowe aktywistyczne - prowadzenie: Alicja Sienkiewicz (Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie), 

Pokaz reportażu Barta Staszewskiego o Obozie Aktywistycznym Miast Maszerujących, krótka dyskusja z osobami biorącymi udział w obozie (młode osoby aktywistyczne reprezentujące m.in. Białystok, Kielce, Radom i Bydgoszcz)

15:15 - 15:30 Zakończenie 

Wydarzenie organizowane w partnerstwie z Europejskim Centrum Solidarności i Ambasadą Królestwa Danii w Warszawie

Kongres sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy.

Więcej informacji o Koalicji Miast Maszerujących: miastamaszerujace.pl

Rejestrując się na wydarzenie potwierdzasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT "Tolerado z siedzibą w Gdańsku (80-239) przy ulicy Miszewskiego 17/105, w zakresie niezbędnym do prawidłowej rejestracji i przeprowadzenia IV. Kongresu Miast Maszerujących w dniach 24-25 września 2022. Podczas wydarzenia będą wykonywane zdjęcia i materiały filmowe. Pełna polityka prywatności i polityka przetwarzania wizerunku: https://tolerado.org/polityka-prywatnosci/

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Gdańsk