10. Międzynarodowy Kongres Morski

27 Czerwca 2023, 08:00 (Wtorek) - 28 Czerwca 2023, 17:00 (środa)

I dzień Kongresu: 27.06 - Opera na Zamku, Ul. Korsarzy 34, II dzień Kongresu: 28.06 - Centrum Konferencyjne Hotelu Radisson Blu, Plac Rodła 10, Szczecin,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Płatny bilet dla uczestników 10. Międzynarodowego Kongresu Morskiego
już niedostępne 300,00 zł -
  Bezpłatny bilet dla Prelegentów 10. Międzynarodowego Kongresu Morskiego
już niedostępne bezpłatny -
  Bezpłatny bilet dla mediów posiadających akredytację prasową
już niedostępne bezpłatny -

Inauguracja jubileuszowej edycji Międzynarodowego Kongresu Morskiego nastąpi 27 czerwca, w szczecińskiej Operze na Zamku, natomiast drugi dzień Kongresu odbywać się będzie w Centrum Konferencyjnym Hotelu Radisson Blu. Patronat Honorowy i nadzór merytoryczny nad wydarzeniem sprawować będzie Ministerstwo Infrastruktury, współorganizator Kongresu.

Z perspektywy minionej dekady można stwierdzić, iż Kongres stał się najważniejszym wydarzeniem szeroko rozumianej gospodarki morskiej w Polsce, o międzynarodowym znaczeniu, poruszającym najistotniejsze zagadnienia branży. Stał się merytorycznym forum dyskusji o sprawach mających strategiczne znaczenie dla gospodarki morskiej, transportu morskiego, rozwoju portów, żeglugi śródlądowej, przemysłu stoczniowego, energetyki, ochrony środowiska, finansów i ubezpieczeń w tych obszarach.

Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny z ramienia rządu za gospodarkę morską przyznaje, że jubileuszowy Kongres będzie doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia branży offshore dla rozwoju polskich portów i bezpieczeństwa energetycznego kraju. - Tym bardziej, że fazę dyskusji mamy już za sobą, i przeszliśmy do fazy realizacji inwestycji zwiększających potencjał naszych portów, rozbudowy terminali gazowych, kontenerowych, budowy portów instalacyjnych i serwisowych związanych z morskimi siłowniami wiatrowymi itd.

Minister przypomina przy okazji rekordowe przeładunki w naszych portach w minionym roku, przekraczające 133 mln ton, wskazujące na ich strategiczne znaczenie w gospodarce narodowej. - Te wyniki nie są przypadkowe, to efekt konsekwentnie realizowanych strategii przez zarządy portów, inwestycji infrastrukturalnych, odważnych decyzji i oczywiście pracy tysięcy osób - podkreśla Marek Gróbarczyk.

Organizatorzy zapewniają iż jubileuszowy Kongres będzie okazją do refleksji i podsumowań całej dekady w branży ale jednocześnie otwarciem na kolejne dziesięciolecie. Planowane są dyskusje o nowych wyzwaniach i zagrożeniach dla portów, armatorów i operatorów promowych, stoczni produkcyjnych i remontowych itd. Tematem debat będzie rozwój infrastruktury międzynarodowych korytarzy transportowych, żeglugi śródlądowej oraz intermodalnych i multimodalnych szlaków komunikacyjno-transportowych. Organizatorzy przewidują wiele prezentacji związanych z bezpieczeństwem energetycznym, logistyką, ubezpieczeniami, digitalizacją w branży morskiej. Nie zabraknie dyskusji dotyczących edukacji morskiej, wspomnianych zagadnień finansowych, legislacyjnych, prawnych, związanych z ochroną środowiska.

Czerwcowym, 10. Międzynarodowym Kongresem Morskim zamkniemy i podsumujemy minioną dekadę, i zrobimy otwarcie branży morskiej na kolejne dziesięciolecie - zapowiadają organizatorzy.

Program pierwszego dnia tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Morskiego:

II dzień Kongresu

Organizatorem Wydarzenia jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego. Współorganizatorami są: Ministerstwo Infrastruktury, sprawujące jednocześnie Patronat Honorowy i nadzór merytoryczny oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Fundacja Kongres Morski. Patronat medialny sprawuje portal gospodarczy Polska Morska.

Zobacz również:

konferencje