To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet na Kontynenty

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Cześć!

Zapraszamy do darmowej rezerwacji miejsc na 45. Kontynenty!

W programie 46. Kontynentów:

18:15 Najzimniejsze miasto świata - GDZIE BĄDŹ o Jakucku


Pioter: "Zapraszam w podróż do krainy wiecznej zmarzliny, psich zaprzęgów, struganej ryby i mrozu bezwzględnie rozładowującego kamery. Pomimo tego ostatniego, udało mi się nagrać i zmontować kilka filmów, w których prezentuję codzienność mieszkańców stolicy Republiki Sacha - Jakucka (największego miasta permafrostu, gdzie termometr wskazał kiedyś zawrotne -64,4 stopnie Celsjusza); główne atrakcje tej trudno dostępnej części świata oraz niecodzienną drogę, którą musiałem pokonać, aby się tam dostać. Z największą przyjemnością opowiem wam o tym na żywo! :-)

Pioter "GDZIE BĄDŹ" Jurkowski - entuzjasta podróży, nowoczesnych form komunikacji marketingowej oraz makaronizmów w nomenklaturze zawodów. W poprzednim życiu brand manager, w obecnym visual storyteller. Po ośmiu latach spędzonych w korporacyjnych strukturach postanowił spełnić marzenie wielu osób - kupić bilet w jedną stronę i wyruszyć w spontaniczną podróż dookoła świata. Autor kanału podróżniczego, realizowanego na bieżąco m.in. z Kirgistanu, Iranu, Meksyku, Chin i Vanuatu. Charakteryzują go nieoczywiste kierunki oraz wyjątkowo suchy żart.


19:15 Australia erotyczna

To nie jest relacja reporterska z rozebranych plaż słonecznej Australii, to nie jest rajd po Domach Opieki Seksualnej ani zdjęcia z ukrytej kamery. To fotoplastykon skojarzeń. Prezentację wypełniają niemal wyłącznie fotografie przyrody - skały, drzewa, kwiaty i zwierzęta. Wszystko z przejazdów samochodem terenowym przez outback - mityczną, pradawną krainę Aborygenów, czerwonych piasków, pustynnych szlaków, dziwnych stworzeń, bezkresnych równin, niecodziennej roślinności i … dużego pragnienia! Podczas tej męskiej przygody wszystko kojarzy się z jednym….Wyobraźnię rozbudza też aborygeńska mitologia.

Marek Tomalik - podróżnik, publicysta, pisarz, dziennikarz radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy duchowo-przygodowe, nie tylko w australijski Outback. Stały współpracownik National Geographic, Jazz Forum i RMF Classic. Autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii. Dziennikarz radiowy, przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników "Globtroter", od 2017 roku zaprasza do Jasnej Strony Świata w RMF Classic. Dwukrotny laureat Kolosów.


Gospodarzem Kontynentów jest Lubelskie Centrum Konferencyjne. Spotykamy się w Sali Głównej S2.


Do zobaczenia!

Zobacz również:

kultura i sztuka Podróże Reportaż wydarzenia Lublin