Krąg Cioć w 66P

22 Października 2022, 18:00-21:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Krąg Cioć
już niedostępne -

Zapraszamy Cię do 𝗞𝗿𝗲̨𝗴𝘂 𝗖𝗶𝗼𝗰́ towarzyszącego wystawie "Wczorajsze sny tkają ruiny jutrzejszych świątyń" w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury

● 𝟮𝟮.𝟭𝟬.𝟮𝟮 (sobota), 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟴:𝟬𝟬-𝟮𝟭:𝟬𝟬 | 𝟲𝟲𝗣 𝗦𝘂𝗯𝗶𝗲𝗸𝘁𝘆𝘄𝗻𝗮 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝗰𝗷𝗮 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆 (ul. Księcia Witolda 66, Wrocław)
●Spotkanie jest zamknięte i odbywa się w j. polskim. Limit osób w kręgu: 11. Zapraszamy osoby wszystkich płci.

𝗨𝗰𝘇𝗲𝘀𝘁𝗻𝗶𝗰𝘇𝗸𝗶: Gocha Kulczycka, Jolanta Nowaczyk z Cioci Czesi; 𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗸𝗿𝗲̨𝗴𝘂: Katarzyna Hedone Kucharska

𝗞𝗿𝗮̨𝗴 𝗖𝗶𝗼𝗰́ 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗱𝗹𝗮 𝗖𝗶𝗲𝗯𝗶𝗲, 𝗷𝗲𝘀́𝗹𝗶…
… chcesz wspierać osoby potrzebujące aborcji, ale nie czujesz w sobie dość mocy. A może nie wiesz jak robić to zarazem dbając o ich komfort oraz w granicach prawa i bezpiecznie dla siebie? Udzielenie informacji, bycie z osobą, podróż do zagranicznej kliniki, zaopiekowanie się jej dziećmi, asysta osobie z niepełnosprawnością albo pomoc nieznającej języka polskiego - potrzeby osób przerywających własną ciążę mogą być bardzo różne. To zupełnie naturalne, na myśl o pomaganiu w obecnym kontekście społeczno-politycznym mogą uruchamiać się różnorodne emocje i nie zawsze potrafimy samodzielnie je uporządkować. Nawet jeśli mamy chęć pomagać, to gdzieś w ciele lub w umyśle może kryć się jakaś blokada - stresująca wizja represji czy zwykły niedobór informacji lub kontaktów. Czasem wystarczy po prostu spotkać "starszą siostrę", bardziej doświadczoną w takim działaniu osobę, i zainspirować się.

Dlatego właśnie dla Ciebie tworzymy to spotkanie - krąg z aborcyjnymi ciociami, Gochą Kulczycką i Jolantą Nowaczyk z Cioci Czesi. Zasiądziesz w nim razem z osobami o podobnej wrażliwości i wartościach, by podzielić się, zaczerpnąć i być może coś w sobie uruchomić. W formie zamkniętego i bezpiecznego kręgu, pod opieką trzymającej go Katarzyny Kucharskiej, pobędziemy z naszymi motywacjami, emocjami i trudnościami w niesieniu pomocy aborcyjnej w Polsce.

𝗢 𝗸𝗿𝗲̨𝗴𝘂
Krąg jest pierwotną formą spotkania, która zakłada równość wszystkich osób w nim zasiadających.
Podstawą kręgu jest praktyka głębokiego słuchania, w szacunku i uważności na osobę mówiącą. Praktyka ta pomaga na nowo zaufać drugiemu człowiekowi, odbudować bliskość i stworzyć głębokie relacje. Obowiązujące zasady poufności, prawdy, życzliwości, bezbronności, mówienia o sobie i swoich doświadczeniach zamiast przerzucania się argumentami, odróżniają krąg od spotkania towarzyskiego. Krąg to równościowa przestrzeń, w której wszystkie osoby mogą być widziane i słyszane dokładnie takie, jakie są, ze wszystkim, co się pojawia i co jest aktualne.

W trakcie spotkania, oprócz rozmowy w kręgu będziesz mieć okazję sprawdzić praktyki ułatwiające regulację układu nerwowego: ćwiczeń oddechowych, pracy z dotykiem lub autodotykiem. Obie te modalności umożliwiają regulację emocji, mogą być wsparciem w trudnych momentach przywracając ciału wewnętrzną równowagę.

W kręgu obowiązuje kilka zasad - prosimy, zapoznaj się z nimi zanim wyślesz nam swoje zgłoszenie:

◉ Twoja opowieść jest ważna, Ty jesteś ważna/y - prosimy nie spóźnij się i zostań do końca
◉ poufność daje zaufanie - niech wszystko, co wypowiedziane w kręgu w nim zostanie
◉ mów o sobie, pokazuj siebie prawdziwie
◉ Krąg mieści naprawdę dużo - zachowaj szacunek i otwartość na historie, doświadczenia, emocje odmienne, od Twoich
◉ zadbaj o siebie i daj nam wcześniej znać, jeśli masz jakieś szczególne potrzeby.

O uczestniczkach
Jolanta Nowaczyk - artystka wizualna i aktywistka pro-aborcyjna, obecnie mieszka i pracuje w Pradze. Członkini kolektywu Ciocia Czesia, który od października 2020 pomaga osobom z Polski w dostępie do legalnej i bezpiecznej aborcji w Czechach.

Małgorzata Kulczycka - współzałożycielka Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych MIR, członkini kolektywu Wypuszczone i grupy Autism WenDo. Aktywistka, feministka, trenerka WenDo, edukatorka seksualna, antydyskryminacyjna i równościowa. Zaangażowana w działania na rzecz dostępu do aborcji, działania antyprzemocowe, ochronę praw człowieka. Wspiera osoby wykluczone, uchodźcze, jest sojuszniczką osób LGBTQ+. Rękodzielniczka, prowadzi autorską Pracownię Phenomeno. Fascynatka upcyklingu i zielarstwa oraz wieśniaczka z wyboru. Mama kociczek Mife i Miso.

O trzymającej krąg
Katarzyna Hedone Kucharska - założycielka Akademii Przyjemności, terapeutka seksuologiczna ciała, praktykerka clean coachingu, absolwentka Seks&Love School Karo Akabal i rocznego treningu prowadzenia kobiecych kręgów z zakresu seksualności, podyplomowych studiów z zakresu psychologii w biznesie, masażystka, tantryczka, wielbicielka rozmów i książek. Trenerka oddechu po szkole Prana Visions Rani Spets Edgren. Instruktorka jogi śmiechu, ambasadorka przyjemności, w wieloletnim, kochającym związku, mama dwóch dorosłych córek.

Zależy nam na stworzeniu możliwie bezpiecznych i komfortowych warunków wszystkim osobom uczestniczącym. Warsztat odbędzie się po godzinach otwarcia galerii, dla zamkniętej grupy osób. Na spotkanie prowadzone są zapisy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości - koniecznie skontaktuj się z nami: [email protected]

***
Wydarzenie odbywa się w ramach wystawy "Wczorajsze sny tkają ruiny jutrzejszych świątyń" Beaty Rojek i Soni Sobiech kuratorowanej przez Zofię Reznik. Wystawa czynna jest do 19 listopada, od wtorku do soboty w godz. 11:00-18:00.
➤➤➤ więcej o wystawie

Program towarzyszący wystawie to zaproszenie do przestrzeni wolnej od oceny, wspierającej uważność, empatię i czułe słuchanie. 

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław