To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny
już niedostępne -

Zapraszamy na kwiatowy spacer edukacyjny "Krąg życia" z Arkadiuszem Brzęczkiem, w ramach "Dnia Kreatywnego" Hal Targowych w Gdyni.

Udział bezpłatny!

Czas: 22 maja 2021 r. godz. 9:30

Miejsce zbiórki: "pod zegarem" przed Halą Łukową

Miejskie Hale Targowe w Gdyni

ul. Wójta Radtkego 36


"W tym odwiecznym kręgu życia, od dawna towarzyszą nam kwiaty - od narodzin, aż do śmierci. W każdej sytuacji, kiedy się cieszymy, zakochujemy, kochamy, związujemy na całe życie, czy obchodzimy ważną rocznicę albo wyrażamy szacunek bohaterom. A także gdy się smucimy i rozpaczamy, kwiaty zawsze towarzyszą naszym emocjom."

Kwiatowy spacer "Krąg Życia" to godzinna przechadzka po Halach Targowych w Gdyni, ukazująca historię i współczesność oraz sylwetki halowych kwiaciarek…a także kwiaciarzy."

 - Arek Brzęczek


Ich barwne sylwetki i osobliwe historie życiowe przenikają się z zainteresowaniami oraz rzemiosłem naszych bohatrów - uprawą i sprzedażą kwiatów i roślin ozdobnych.

Czy wiecie, że ...

niektóre ze stanowisk kwiatowych na hali co roku przygotowują ozdobne dekoracje z żywych roślin z lokalnych upraw ,na potrzeby prestiżowego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni? 

Podczas spaceru z przewodnikiem, uczestnicy odwiedzą 11 kupców - kwiaciarek i kwiaciarzy z tradycją, a na koniec otrzymają od nich miły upominek.


Atrakacja jest okazją, aby poznać szczegółową ofertę kwiatową, w tym sezonowość pojawiania się poszczególnych gatunków na straganach, sposoby uprawy oraz autorkie pomysły dekoracji kwiatowych od halowych kwiaciarek.

UWAGA! Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa rygoru sanitarnego podczas spotkania. Dystans conajmniej 1,5 m.


#kwiaciarki #halowekwiaciarki #kwiatyhaletargowe #bukietyhaletargowegdynia #spaceredukacyjnygdynia #kwiaty #kwiatycięte #zielonetrendy #bukietyhaletargowe #kupcy #kupcyhaltargowychgdynia 


fot. Iza Dembkowska - warsztat fotograficzny "Flower BLICK", święto kwiatów na Halach Targowych, czerwiec 2020 r.Zobacz również:

imprezy wydarzenia Gdynia