Warsztaty Visual Thinking - Wrocław

29 Lutego 2020, 10:00-17:00 (Sobota)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 450,00 zł -
  Wcześniej taniej -do 11.02.2020
już niedostępne 350,00 zł -

Myślenie wizualne do kwadratu !

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z dużą ilością informacji, które są trudne do przetworzenia na co dzień. Można je szybciej zrozumieć wykorzystując umiejętności twórcze.

Naucz się myśleć jak projektant !

Podczas warsztatu uzyskasz podstawowe umiejętności projektowe, dzięki którym z optymalizujesz własną prezentację i ulepszysz ją za pomocą samodzielnie wykonanych wizualizacji.

Wizualizacja jest skuteczna, wydajna i efektywna!

Ten warsztat nauczy Cię, jak wyodrębnić najważniejsze informacje i wyrazić je wizualnie na slajdzie, flipcharcie, materiałach szkoleniowych. 


Myślenie wizualne jest narzędziem zwiększającym kreatywność, poprawiającym komunikację, podnosząc atrakcyjność wystąpień publicznych i ułatwiające uczenie się oraz zapamiętywanie.

Na warsztatach:

- poznasz podstawy teoretyczne koncepcji,

- upewnisz się, że visual thinking ma nieograniczone zastosowanie,

- zapełnisz swój przybornik znakami, dzięki którym możliwe będzie kodowanie każdej informacji,

- w doświadczaniu myślenia wizualnego pomocne będą Ci narzędzia do rysowania, które będziesz mieć okazję wypróbować podczas zajęć,

- nauczysz się wykorzystywać kolor, rodzaj i grubość kreski, przestrzeń itp. do wzmacniania przekazu,

- będziesz delektować się prostymi ćwiczeniami, umożliwiającymi zapis graficzny skomplikowanych pojęć,

- wypróbujesz w grupie innych uczestników kodowanie obszerniejszych informacji,

- będziesz uczestniczyć w mini (z racji krótkiego czasu) treningu twórczości,

- poznasz literaturę tematu, aby móc rozwijać umiejętności po zakończeniu szkolenia,

- stworzysz własną kolekcję ikon do wykorzystania w codziennej pracy, poznasz główne zasady decydujące o tym, że rysunek jest czytelny, schludny i prosty w wykonaniu,

- poznasz wiele sposobów na narysowanie człowieka i wybierzesz swój ulubiony,

- poznasz techniki graficzne (sketchnoting, mindmapping, praca na flipcharcie, graphic recording)

- nabędziesz wiedzę i umiejętności związane z budowaniem skutecznej komunikacji.


Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma: 

- materiały szkoleniowe 

- 2 szt. Markerów firmy Neuland ®,

- książka "Kwadraciaki" mojego autorstwa

- Kwadratownik

warsztaty prowadzi : Agnieszka Halama

certyfikowany trener psychologicznego warsztatu grupowego, trener myślenia wizualnego, graphic recorder, facylitator graficzny, illustrator

Od 2007 r. prowadzę firmę Centrum Halama ( www.centrumhalama.pl), w ramach której stworzyłam Szkołę Praktyków Wizualnych ( www.praktykwizualny.pl). Jednym z zadań Szkoły jest kształcenie (potwierdzone certyfikatem) trenerów myślenia wizualnego. Przyszli trenerzy podczas kursu nabywają umiejętności z zakresu zapisów graficznych na małym i dużym formacie (sketchnoting, graphic recording), kaligrafii, budowania kontentu, obsługi programów graficznych oraz poznają tajniki warsztatu trenera.

Prowadzę szkolenia i warsztaty dla sfery biznesu i edukacji. Pomagam trenerom, edukatorom, pracownikom HR oraz innym osobom zajmującym się dzieleniem wiedzą, przygotować nietuzinkowe, spersonalizowane prezentacje, materiały szkoleniowe lub reklamowe.

Podczas konferencji, spotkań, debat tworzę zapis graficzna na żywo. Słowa, kluczowe informacje, pomysły przekładam na język wizualny. Taka wizualizacja na dużym formacie papieru lub w wersji cyfrowej pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć i zapamiętać treści, jest również dla wszystkich dużą atrakcją.

Współpracuje zarówno z dużymi firmami mi.innymi: Orange Polska, Santader Consumer Bank, Nokia, CEMEX Polska, Europejski Fundusz Leasingowy S.A., Volvo, PGE Systemy S.A., z międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, jak również z uczelniami wyższymi i szkołami

Z moich wieloletnich doświadczeń i obserwacji na salach szkoleniowych wynika, że wiele osób chce ukazać dynamikę i emocje postaci, lecz napotka na trudności, zniechęca się, a w efekcie porzuca swoje pomysły. To zupełnie niepotrzebne! By wszyscy zainteresowani mogli pokonać takie problemy stworzyłam KWADRACIAKI - postacie, które cechuje prostota i funkcjonalność, bo w sposób czytelny prezentują się w ruchu.

Książka KWADRACIAKI jest dużym wsparciem w tworzeniu notatek graficznych. (www.kwadraciaki.pl)

Prywatnie jestem żoną Piotra i mamą dwójki dzieci Zosi i Mikołaja, moich odwiecznych inspiracji i pokładów energii. Kocham zwierzęta, w moim domu mieszka basset hound Galicja i dwa dachowce Mela i Nela. W wolnym czasie prowadzę Fundację Marchewkowe Pole, której głównym celem jest organizowanie, prowadzenie i propagowanie działań terapeutycznych, aktywizujących i pomocowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sferze kultury, edukacji i zdrowia. (www.marchewkowepole.org)

znajdziesz mnie na FB:

Szkoła Praktyków Wizualnych https://www.facebook.com/praktykwizualny/

Instagram : centrumhalama.pl

strony:

www.centrumhalama.pl

www.kwadraciaki.pl

LInkIN : Agnieszka Halama 


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Wrocław