To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny
już niedostępne -

Zapraszamy na spotkanie edukacyjne "Kwiaty jabłoni. Sady społecznie zaangażowane." . Prelegentem będzie Dominik Sudol ze Społecznego Instytutu  Pomologicznego przy Klubie Nowodworskim.

Atrakcja odbędzie się w ramach "Dnia Kreatywnego" Hal Targowych w Gdyni.

Udział bezpłatny!

Czas: 22 maja 2021 r. godz. 15:30

Miejsce: Zoom.com + kanał You Tube Hal Targowych w Gdyni


Owoce (drzewo owocowe) do symbol życia, dobrostanu i rozkoszy. Rzymska nimfa Pomona, na obrazach dzierży w dłoniach róg obfitości lub kosz wypełniony owocami i kwiatami, w dłoniach trzyma jabłko. 

Czy w obecnych i przyszłych czasach będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi owocami? Nasza opowieść będzie o tym jak sadzić i troszczyć się o drzewa i sady w miastach, aby dawały nam pyszne owoce. 


Tradycyjne drzewa owocowe w zurbanizowanym krajobrazie jako pozostałości zbiorowych nasadzeń sadowniczych lub przydomowe jabłonie,do tej pory stanowią część "zielonej tkanki miast".

W sezonie wieloletnie drzewa obfitują w owoce, a wiosną zachwycają bujnymi, pachnącymi kwiatostanami. Rosnące zainteresowanie tradycyjnymi gatunkami drzew sadowniczych dały początek miejskiemu projektowi Społecznego Instytutu, oferując mieszkańcom miast odtwarzanie i sadzenie sadów zaangażowaych społecznie. Połączono funkcję gatunków owocowych tj. ich estetykę, bioróżnorodność przyrodniczą, rolę pożywienia z wartością edukacyjną oraz zbiorową współodpowiedzialnością.

O efektach miejskiego projektu opowie nasz gość specjalny- Dominik Sadoł.fot. ze strony www.grajewo.pl (miejski sad owocowy)

Zobacz również:

imprezy wydarzenia Gdynia