To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zero waste - szansa dla planety, szansa dla przedsiębiorcy
już niedostępne -

To, jak będzie wyglądała nasza planeta zależy w głównej mierze od nas samych. Warto więc poznać kilka prostych zasad, które pomogą nam funkcjonować w zrównoważony sposób zarówno w przestrzeni prywatnej jak i firmowej.

Postawa zero waste to, mówiąc najprościej, dążenie do zredukowania ilości odpadów i ochrony środowiska. Większości osób kojarzy się z noszeniem torby wielorazowej na zakupy oraz nieużywaniem plastikowych, jednorazowych słomek. Ale zero waste to dużo więcej.

Podczas tego wykładu dowiecie się, na czym tak naprawdę polega zero waste, jakie są zasady tej strategii oraz jak możemy się do nich stosować nie tylko jako jednostki, ale także jako przedsiębiorcy. Poznacie kilka przykładów produktów i usług zbudowanych na zasadach zero waste oraz opartych na idei ekonomii cyrkularnej.

Na koniec liczymy na ciekawą rozmowę z Wami o tym, jak możemy zredukować ilość wytwarzanych odpadów w branżach, w których pracujemy.

Czego się dowiesz?

  • Czym jest koncepcja zero waste?
  • Na czym polega współczesny problem dotyczący odpadów?
  • Czym jest i jak stosować zasadę "5R"?
  • Jak stosować zasady zero waste na poziomie jednostki oraz na poziomie firmy?

Ponadto po wykładzie zapraszamy uczestników do dyskusji o tym, jak dążenie do redukcji odpadów można zrealizować w różnych branżach.

Program: 

16:30-18:00 Wykład 

18:00-18:30 Dyskusja

Dla kogo?

Spotkanie adresowane do startupów, mikro-przedsiębiorców oraz wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy oraz dobrymi praktykami w obszarze zero waste.

Spotkanie poprowadzi Anna Desogus z Ambasady Czystej Planety, konsultant i edukator w dziedzinie zero waste. Współpracuje zarówno z sektorem prywatnym, publicznym, jak i sektorem NGO. W tym roku prowadziła wykłady i warsztaty dla organizacji takich jak Europejskie Centrum Solidarności, Greenpeace, Fundacja Liberte, Google, Związek Harcerstwa Polskiego. Prowadzi inicjatywę edukacyjną Ambasada Czystej Planety (www.facebook.com/ambasadaczystejplanety).

Kiedy: 18.11.2019, godz. 16:30-18:30

Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking

Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdynia