To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Ulgowy
już niedostępne 25,00 zł -
  Normalny
już niedostępne 30,00 zł -

Lilia jako symbol czystości, piękna i pokornego majestatu często przedstawiana jest tam, gdzie ograniczone możliwości ludzkiego poznania spotykają się z tajemnicą szczególnej świętości.

"Jak lilia pośród cierni" staje przed nami Ta, która uchyla rąbek tajemnicy, chcąc podzielić się z nami tym, czego wszyscy tak naprawdę pragniemy: miłości, piękna, dobra, nadziei...

Maryja - Matka Boga - Nowa Ewa, która poprzez wielką pokorę i wiarę aż po krzyż chce na nowo pokazać nam drogę do zapomnianego przez nas Raju: do jedynej wolności i prawdziwego szczęścia przywróconego w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, daje nam siebie poznać jako wzór kobiety będącej bardzo blisko Boga, ale i bardzo blisko człowieka, przeżywającej z nami zarówno radość, jak i ból.

Spektakl "Lilia" jest sztuką teatru tańca, która za pomocą tańca współczesnego oraz klasycznego przedstawia poruszającą opowieść o Sercu Matki Boga, a także o Jej relacji z Jezusem od momentu zwiastowania aż do połączenia się z Nim w Niebie. To historia pozbawiona słów, opowiedziana ruchem - tańcem, wykorzystująca jedynie światło, muzykę i obraz, aby pozostawić miejsce na osobistą kontemplację.

Chociaż przedstawienie opiera się na Objawieniu chrześcijańskim, skierowane jest do wszystkich - nie tylko chrześcijan. Jego uniwersalne przesłanie dotyka cierpienia, ale i budzi nadzieję, której poszukuje każdy człowiek. W czasie wielu niepokojów i niepewności może być także okazją do głębszej refleksji nad tym, co jest Prawdą i wartością w naszym życiu.

Tancerze "Lilii" stanowią wspólnotę, których łączy siła wiary, modlitwy i miłości. Od czasu premiery w 2017 r. wystąpili już kilkanaście razy w kraju i za granicą, m.in. we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Dochód z biletów pozwoli nam pokryć koszty organizacyjne oraz umożliwi dalszy rozwój działalności.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

Facebook: https://www.facebook.com/TeatrTancaLilia

Strona internetowa: www.wspolnota-lilia.plZobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Sosnowiec