Warsztaty Liternictwo

1 lutego 2020, 10:00 (sobota) - 2 lutego 2020, 15:00 (niedziela)

Gdańsk- osoby zakwalifikowane otrzymają adres wydarzenia,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
już niedostępne -

Instytut Kultury Miejskiej serdecznie zaprasza osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności:

Liternictwo

1-2 lutego 2020 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego. Zapisy trwają do 19.01.2020 r.

Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 24.01.2020 r.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia mają na celu wprowadzić uczestników i uczestniczki do świata litery. Literami posługujemy się codziennie. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno litera wpływa na nasz odbiór informacji, skupienie, a nawet humor. Tworzymy ważne dokumenty, prezentacje. Czasami używamy liter do dekoracji, dyplomów, kartek albo do tworzenia notatek. W każdym tym działaniu podstawą jest litera.

Na warsztatach omówimy podstawowe zasady tworzenia czytelnych i atrakcyjnych dokumentów z wykorzystaniem tekstu, takie jak papiery firmowe i prezentacje. Poznamy, czym jest liternictwo i zmierzymy się ze stworzeniem własnego kroju pisma metodą manualną. Wiedza o procesie projektowania kroju, pozwoli w łatwiejszy sposób dobierać i stosować fonty (czcionki) lub tworzyć własne litery na potrzeby prezentacji, dekoracji i innych form.

Osoba prowadząca:

Eugenia Tynna - absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie po obronie dyplomu magisterskiego została asystentką w Pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki. Prowadziła zajęcia na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Uczestniczka licznych warsztatów, konferencji i wystaw. Od kilku lat prowadzi warsztaty i wykłady z kaligrafii i liternictwa.

Akademia Aktywnej Społeczności to projekt wzmacniający kompetencje organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów, aktywistek, edukatorów, edukatorek. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad - w sobotę.

Kwalifikacja na warsztaty wynika z analizy ankiet zgłoszeniowych. 

Nieodzownym elementem ankiet zgłoszeniowych są odręczne podpisy załączonych zgód dotyczących m.in. przetwarzania danych osobowych.

Plik ze zgodami można przesłać w formularzu rejestracyjnym, e-mailem na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub dostarczyć do Instytutu Kultury Miejskiej 

Zgody do warsztatów Liternictwo


Więcej informacji:

Anna Urbańczyk

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40

80-830 Gdańsk

tel. 58 760 72 16

e-mail: anna.urbanczyk@ikm.gda.plZobacz również:

szkolenia