To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Przy rejestracji należy podać datę urodzenia. Pominięcie daty urodzenia jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! 10.06.2018 - Łódź Izraela Poznańskiego.

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia. Pominięcie daty urodzenia jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Szanowni Państwo

Tym razem wybierzemy się do miasta, w swoim czasie będącego swoistym tyglem kulturowy. Tu w krótkim czasie można było zbić fortunę ale częściej pogrążyć się w biedzie.

"Ziemię Obiecaną", Łódź, tym razem będziemy zwiedzać szlakiem śladów jakie pozostały po społeczności żydowskiej.

-------------------------------------

Program:

Spotykamy się 10.06.2018 (niedziela) o godzinie 7:00 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. O godzinie 7:15 odjazd w kierunku Łodzi.

Cmentarz Żydowski

Jest to największa pod względem powierzchni nekropolia wyznawców judaizmu w Polsce. Spoczywa na niej około 230 tysięcy osób. Tu odnajdziemy groby magnatów łódzkiego przemysłu , w tym unikatowe mauzoleum Izraela Poznańskiego.

Stacja Radegast - łódzki Umschlagplatz.

Pierwotnie miało być to miejsce dostawy koleją zaopatrzenia żywnościowego i surowcowego do dzielnicy zamkniętej, ale już w 1941 roku stało się miejscem dowożenia tu przesiedleńców do łódzkiego getta z okręgu łódzkiego oraz z Europy zachodniej. Później odprawiano stąd transporty do miejsc zagłady.

Pałac Izraela Poznańskiego - Muzeum Miasta Łodzi.

Okazały pałac, zaprojektowany na zlecenie jednego z największych łódzkich fabrykantów, był opartą o wzorce renesansu francuskiego budowlą o charakterze reprezentacyjno-handlowym i mieszkalnym.


Pałac zaczął zyskiwać obecną formę w wyniku przebudowy w 1898 roku według projektu Juliusza Junga i Dawida Rosenthala.

Wnętrza pałacu będziemy mogli podziwiać zwiedzając Muzeum Miasta Łodzi.


Centrum Handlowe Manufaktura .

Centrum handlowo na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.Adaptacja dawnej fabryki została wykonana tak, aby zachować dawną atmosferę tego miejsca. Dominują tu stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, które zostały jednak całkowicie przebudowane wewnątrz.

Tu zjemy posiłek przed powrotem do Warszawy. (Posiłek we własnym zakresie)

Powrót do Warszawy około godziny 19:00

-------------------------

Koszt wycieczki - 125,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilet wstępu do Muzeum Miasta Łodzi oraz na Cmentarz Żydowski, ubezpieczenie NNW, autokar klasy turystycznej oraz opiekę pilota i przewodnika.

  • Cena nie obejmuje posiłku. Posiłek we własnym zakresie.
  • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób. Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 30 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

-------------------------

Płatności należy dokonać przelewem, w dniach 14.05.2018 (piątek) - 18.05.2018 (piątek), po otrzymaniu drogą mailową informacji o zebraniu się grupy, na numer konta.

W tytule przelewu proszę wpisać hasło "Poznański"


Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

Jeżeli ktoś nie otrzyma maila z informacją o zebraniu się grupy, prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" i kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Jeżeli ktoś z Państwa już po dokonaniu rezerwacji podejmie decyzję, że nie jedzie z nami prosimy o przesłanie maila ze słowem "Rezygnuję" na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl. Nie blokujmy miejsca tym, którzy chcieliby pojechać.

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Po Łodzi będzie nas oprowadzać znakomita przewodniczka - Pani Anna Maksymowicz.

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www,zwiedzajznami.com.pl


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Łódź