To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wykład 19.09, 15:00

dostępnych: 6

już niedostępne -

Spotkanie przybliży, czym jest metafora i jakie możliwości daje każdemu, kto chce wyrazić ważne dla siebie treści.


Agata Hącia
 - doktor językoznawstwa, wykładowca UW, stała współpracownica Rady Języka Polskiego, sekretarz naukowy zespołu Obserwatorium Językowego UW. Interesuje się m.in. kulturą języka polskiego, a w swoich badaniach chętnie uwzględnia perspektywę psychologiczną. Popularyzuje wiedzę o polszczyźnie także jako autorka i gość audycji w Polskim Radiu. Lubi pisać książki dla dzieci, zwłaszcza o języku.



Wykład poprzedza warsztaty kreatywnego pisania Loesje, które rozpoczną się o godzinie 16:30. 
W wykładzie mogą wziąć udział również osoby, które nie planują uczestnictwa w warsztatach. 


Na warsztaty obowiązują niezależne zapisy: 
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/loesje-19-09-godz-16h30


Wykład i warsztaty są częścią warszawskiego programu projektu "Język polski jest przyjazny / merda ogonkami": www.bit.ly/programWarszawa 



°°° Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją poniższych zasad: 

1. Uczestnicy i uczestniczki samodzielnie zaopatrują się w środki ochrony osobistej - maseczkę lub inną formę zakrycia nosa i ust - oraz noszą je w przestrzeni wydarzenia przez cały czas jego trwania.  
2. Uczestnicy i uczestniczki wyrażają zgodę na pomiar temperatury przez organizatorów przed wejściem do przestrzeni wydarzenia, a także na dokonanie dezynfekcji rąk.  
3. Uczestnicy i uczestniczki potwierdzają, że - według swojej najlepszej wiedzy - w dniu wydarzenia nie są osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 ani nie przebywają na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. 
4. W uzasadnionych przypadkach - uczestnicy i uczestniczki wyrażają zgodę na udostępnienie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu) Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym. 



Loesje
[luszje], po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Hasła podpisane jej imieniem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia. Ich największy zbiór - w kilkudziesięciu językach - dostępny jest na www.loesje.org

Polskie plakaty dostępne są w linku: www.bit.ly/LoesjePlakaty.



Projekt "Język polski jest przyjazny / merda ogonkami" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2020" oraz ze środków m.st. Warszawa.

Zobacz również:

kultura i sztuka Kreatywność Warsztaty wydarzenia Warszawa