Poznań: Warsztaty kreatywnego pisania Loesje z tłumaczeniem na PJM

26 Września 2020, 14:00-16:30 (Sobota)

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Poznań Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty 26.09, 14:00

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

W ostatnią sobotę września Loesje zaprasza do Centrum Kultury Zamek na warsztaty kreatywnego pisania z tłumaczeniem na polski język migowy.


Loesje to imię młodej Holenderki, która wierzy, że słowem można zmieniać świat. Podpisane przez nią hasła trafiają na minimalistyczne, czarno-białe plakaty, ale Loesje nie pisze ich sama. Teksty powstają podczas warsztatów, które bazują na technikach kreatywnego pisania i pokazują, jak wyrażać myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł.

Kreatywne pisanie z Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł. Warsztaty skłaniają do refleksji nad wymową słów i ich uzależnioną od kontekstu wypowiedzi wieloznacznością.

Warsztatom towarzyszy tłumaczenie na polski język migowy (PJM), a samo spotkanie nieprzypadkowo odbywa się tuż przed Międzynarodowym Dniem Głuchych i Języka Migowego, przypadającym w ostatnią niedzielę września, oraz Międzynarodowym Dniem Tłumacza, obchodzonym 30 września.Dostępność: warsztaty odbędą się w sali Laboratorium na parterze Zamku.
Wejście do Zamku dla osób poruszających się na wózkach to jednocześnie wejście do Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Znajduje się ono od strony parkingu przed Centrum Kultury Zamek. Wejście jest oznaczone charakterystycznymi dużymi cyframi 1956. Tu znajduje się winda dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dzięki niej można wjechać na parter, do nowej części Zamku. Dodatkowe informacje o dostępności przestrzeni Zamku >Wykład i warsztaty są częścią projektu "Język polski jest przyjazny / merda ogonkami": www.bit.ly/LoesjeWydarzenia°°° Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją poniższych zasad:

1. Uczestnicy i uczestniczki samodzielnie zaopatrują się w środki ochrony osobistej - maseczkę lub inną formę zakrycia nosa i ust - oraz noszą je w przestrzeni wydarzenia przez cały czas jego trwania. 
2. Uczestnicy i uczestniczki wyrażają zgodę na pomiar temperatury przez organizatorów przed wejściem do przestrzeni wydarzenia, a także na dokonanie dezynfekcji rąk.  
3. Uczestnicy i uczestniczki potwierdzają, że - według swojej najlepszej wiedzy - w dniu wydarzenia nie są osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 ani nie przebywają na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. 
4. W uzasadnionych przypadkach - uczestnicy i uczestniczki wyrażają zgodę na udostępnienie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu) Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.
Loesje
[luszje], po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Hasła podpisane jej imieniem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia. Ich największy zbiór - w kilkudziesięciu językach - dostępny jest na www.loesje.org

Polskie plakaty dostępne są w linku: www.bit.ly/LoesjePlakaty.Projekt "Język polski jest przyjazny / merda ogonkami" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2020" oraz ze środków m.st. Warszawa.

Zobacz również:

kultura i sztuka Kreatywność Warsztaty wydarzenia Poznań