Konferencja Polska Logistycznym Hubem Europy

15 Października 2020, 10:00-14:00 (Czwartek)

WYDARZENIE ONLINE,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Udział online
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

!!! AKTUALIZACJA !!!

Wirus przeniósł naszą konferencję do sieci!

W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się TYLKO w formie online!


Prosimy o rejestrację na platformie do webinarów: https://app.livestorm.co/polski-instytut-transport...

Startujemy w czwartek, 15 października o godzinie 10:00. Program konferencji i panele dyskusyjne pozostają bez zmian:



Wydarzenie jest kontynuacją rozmów i debat eksperckich, podczas których poruszane są istotne sprawy z punktu widzenia rozwoju polskiej branży logistyczno-transportowej. Tematy dotykają wielu kwestii, od infrastruktury twardej, zagadnień prawnych, rynku e-commerce po cyberbezpieczeństwo. Ze względu na sytuację epidemiczną, konferencja odbędzie się w formule online. W dyskusjach uczestniczyć będą mogli również zainteresowani tematyką gości. 

Konferencja odbędzie się w ramach projektu "Polska Logistycznym Hubem Europy" realizowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego. Partnerem organizacyjnym i merytorycznym wydarzenia jest Klaster Luxtorpeda 2.0.


Niezbędnym elementem do rozwoju transportu intermodalnego jest efektywne wykorzystanie połączeń kolejowych. Niska prędkość handlowa i dostępność do infrastruktury to problemy, z którymi od wielu lat borykają się przewoźnicy kolejowi w Polsce.

Podczas panelu prelegenci będą mówić o nowych technologiach i rewolucyjnych rozwiązaniach, jakie zostały wdrożone, aby wzmocnić rolę transportu kolejowego, a tym samym transportu intermodalnego w Polsce.

W listopadzie wchodzi w życie IV pakiet kolejowy. Czy jest on szansą, czy zagrożeniem dla polskich przewoźników? Czy będzie to krok do tego, aby Polska stała się Logistycznym Hubem Europy?

Prowadzący: Mateusz Izydorek, dyrektor Biura Klastra ,,Luxtorpeda 2.0"

Udział w panelu potwierdzili:

  • Czesław Warsewicz - Prezes Zarządu PKP Cargo
  • Krzysztof Celiński - Prezes Zarządu Siemens Mobility
  • Marcin Żurowski - Dyrektor Terminala Intermodalnego, Clip Group


Zarządzanie informacją i danymi w myśl idei przemysłu 4.0 jest nieodłącznym elementem rozwoju w każdej branży. Bez cyfryzacji nie można mówić o rozwoju transportu, ale czy cyfryzacja w logistyce i transporcie przebiega wystarczająco szybko?

Mówi się, że pandemia miała wpływ na dzielenie się informacjami w łańcuchu dostaw. Ale czy na pewno? Czy wzrost zainteresowania cyfrowymi rozwiązaniami, konkretnym oprogramowaniem czy aplikacjami jest realny, a może to tylko slogany? Przepisy dotyczące elektronicznego listu przewozowego e-CMR na poziomie międzynarodowym istnieją od 12 lat, a jednak nadal 99% transportu drogowego odbywa się przy użyciu druków które mają już ponad pół wieku.

Czy istnieją systemy wspomagające czas pracy operatorów maszyn, środków transportu, kierowców czy maszynistów? W jaki sposób branża TSL jest do nich nastawiona? Czy jest chętna do ich wdrożenia?

Prowadzący: Szymon Knychalski, Redaktor naczelny, TransINFO

Udział w panelu potwierdzili:

  • Marek Harasny - Dyrektor Departamentu Logistyki i Spraw Celnych w KGHM
  • Rafał Urbańczyk - Business Development Manager Comp S.A.
  • Tomasz Wosiński -Territory Manager, Oracle 
  • Magdalena Magnuszewska - Prezes Zarządu Inelo



Transport ma strategiczne znaczenie dla gospodarki narodowej. Polska, która od 16 lat jest członkiem Unii Europejskiej, stała się potentatem transportu drogowego w Europie. Obecnie aż 30% przewoźników międzynarodowych na terenie UE obsługują przedsiębiorcy znad Wisły. Ale czy to wyłącznie powód do radości?

Podczas panelu chcemy skupić uwagę na przewoźnikach, a także na tym w jaki sposób budować konkurencyjność w obecnych czasach. Nie tylko związanych z sytuacją spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią czy wchodzących w życie przepisów Pakietu Mobilności. Chcemy przede wszystkim porozmawiać o roli polskiej branży transportu, która bardzo często sprowadza się do roli wyłącznie podwykonawców.

Zatem czy mamy szansę na zbudowanie silnego, globalnego podmiotu, który będzie w stanie konkurować na światowych rynkach z największymi operatorami logistycznymi? Czy państwo ma narzędzia do tego, aby stymulować polski biznes do konsolidowania sił? A może są inne drogi do budowania konkurencyjności? Jakie wyzwania przed nami stoją? W jaki sposób Pakiet Mobilności ukształtuje rynek i czy jego zastosowanie wpłynie na konkurencyjność branży?

Prowadzący: Robert Przybylski, redaktor Rzeczpospolitej

Udział w panelu potwierdzili:

  • Artur Jadeszko - Prezes Zarządu ATC-Cargo
  • dr hab. Halina Brdulak - Prof. SGH
  • Paweł Trębicki - Dyrektor Generalny i Wiceprezes, Raben Transport
  • Marcin Wolak - Prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego



Zobacz również:

konferencje Fundacja Logistyka TSL Transport kolejowy Transport morski