To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatny bilet - szkolenie dla przedsiębiorców w ramach programu "Bądź Gotowy na KSeF"
już niedostępne -

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w ramach programu "Bądź Gotowy na KSeF".

Czy prowadzisz swoją księgowość samodzielnie? A może obsługuje Cię wykwalifikowane biuro rachunkowe? Bez względu na odpowiedź, ustawa wprowadzająca KSeF od 1 lipca 2024 r. nakłada obowiązek na Ciebie, przedsiębiorco - nie na Twoje biuro rachunkowe. Czy jesteś na to gotowy? Już 28 listopada zapraszamy na darmowe szkolenie dla przedsiębiorców w ramach programu "Bądź Gotowy na KSeF". Projekt ten, realizowany przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów i ma na celu edukację i przygotowanie zarówno przedsiębiorców jak i księgowych na cyfrową rewolucję, jaką niesie za sobą Krajowy System e-Faktur i która zmieni obowiązki większości przedsiębiorców już od 1 lipca 2024 r. 

Szkolenie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Parku Przemysłowego w Łomży przy ulicy Gen. Wł. Sikorskiego 166 w godzinach 16:00-18:00.

Czym właściwie jest KSeF?

Krótko mówiąc, jest to system IT, który pozwala na wystawianie faktur i odbieranie ich z centralnego systemu, zarządzanego przez ministerstwo oraz podgląd dokumentów. System ten będzie nadawał każdej fakturze odrębny numer. Poza numeracją faktur stosowaną w każdej firmie, KSeF będzie generował dodatkowy numer identyfikacyjny. Dzięki temu systemowi wszystkie transakcje będą ujednolicone i dostępne w formie cyfrowej. Umożliwi on także organom podatkowym weryfikację transakcji i danych ujmowanych na e-fakturach.

KSeF wchodzi w życie 01.07.2024 r. dla podatników VAT, natomiast dla osób zwolnionych jest to termin 01.01.2025 r. Oznacza to, że z niewielkimi wyjątkami KSeF dotknie wszystkich przedsiębiorców i to właśnie oni - przedsiębiorcy (nie ich księgowi) odpowiedzą za ewentualne niedopełnienie obowiązku. W tym momencie nie jest planowane przesunięcie terminu wprowadzenia systemu, warto więc już dziś przygotować się na KSeF.

Przedsiębiorco, nie czekaj!

Wprowadzenie KSeF już dziś wiąże się ze sporym stresem zarówno dla biur rachunkowych, jak i przedsiębiorców. Dlatego, zamiast ryzykować, że popełnisz błędy i wpędzisz swój biznes w kłopoty finansowe, skorzystaj z odpowiedniego wsparcia.

Już 28 listopada 2023 r. zapraszamy na darmowe szkolenie dla przedsiębiorców w ramach programu "Bądź Gotowy na KSeF". Projekt ten, realizowany przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów i ma na celu edukację i przygotowanie zarówno przedsiębiorców jak i księgowych na cyfrową rewolucję, jaką niesie za sobą KSeF.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Łomża