Kąpiel leśna NADZIEJA • ODWAGA

21 Lipca 2024, 11:00-14:30 (Niedziela)

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet dla jednej osoby
19 Lipca 2024, 19:00 90,00 zł
  Bilet dla dwóch osób
19 Lipca 2024, 19:00 160,00 zł
Bilet na ten i jeszcze dwa spacery w ramach cyklu. W przypadku dwóch pozostałych spacerów prosimy o kontakt przed wydarzeniem, żebyśmy mogli przesłać bezpłatną wejściówkę. Karnet jest imienny. Karnet dla 1 osoby na 3 spacery w ramach cyklu NADZIEJA

Bilet na ten i jeszcze dwa spacery w ramach cyklu. W przypadku dwóch pozostałych spacerów prosimy o kontakt przed wydarzeniem, żebyśmy mogli przesłać bezpłatną wejściówkę. Karnet jest imienny.

19 Lipca 2024, 19:00 240,00 zł

Odpocznij, rozszerz swoje zmysły i weź leśną kąpiel (jap. shinrin-yoku). Celem jest lepszy kontakt ze sobą, z innymi ludźmi i ze światem. 

🌲🌲🌲 Korzyści z takiego spaceru jest wiele:

Kiedy kilkadziesiąt minut przebywasz w lesie, puls się wyrównuje, spada ciśnienie krwi i poziom hormonów odpowiedzialnych za stres. Dzięki zieleni, która jest dookoła, szumowi drzew, dźwiękom ptaków, zapachom, możesz się odprężyć.

🌲To korzyści zdrowotne.

Kiedy skupisz się na zmysłach i doświadczeniach - jesteś w teraźniejszości - bez ucieczki do przeszłości czy wybiegania w przyszłość.

🌲To korzyści związane z obecnością.

Może tego już doświadczyłeś/aś, że w czasie np. pływania czy chodzenia po górach (lub innej czynności, gdzie skupiasz się na drodze, na kolejnych ruchach), przychodzi do Ciebie ważna myśl czy odczucie. Nigdy nie wiesz, co zobaczysz w drzewie, z czym skojarzy Ci się dźwięk czy kształt. Wyobraźnia i podświadomość mogą Ci podsunąć pomysł na rozwiązanie czegoś, z czym się mierzysz.

🌲To korzyści dla Twojej kreatywności.


Jest to już piąta kąpiel leśna w 2024 roku w ramach cyklu NADZIEJA.

Co miesiąc, począwszy od wczesnej wiosny, zapraszamy na kąpiele leśne z tematem przewodnim. Tematem lipcowego będzie ODWAGA.

Nie trzeba brać udziału w całym cyklu, jak najbardziej można przyjść na pojedynczy spacer. Formuła jest otwarta również dla osób, które chcą dopiero poznać leśne kąpiele. Ważne dla nas są zasady dobrowolności (nie trzeba czegoś robić, jeśli nie masz ochoty) i czerpania przyjemności z doświadczenia. Kalendarz i tematy nadchodzących spacerów znajdziesz poniżej.

Spacer NADZIEJA • ODWAGA poprowadzi: 

Marta Ostrowska ☘️ miłośniczka przyrody i spędzania czasu na łonie natury. Dusza artystyczna. Przez lata działaczka społeczna, moderatorka i animatorka. Praktykuje jogę, mindfulness i czasem chi gong. Prowadzi Leśne Spacery od 2018 roku, a od 2021 wyjazdy Joga i Las. Członkini Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych. Więcej o mnie przeczytasz na stronie: https://lesnespacery.pl/o-nas


Ważne informacje dotyczące udziału:

👉 Po zakupie biletu, w piątek wieczorem 19 lipca, prześlemy maila z informacją o dokładnym miejscu zbiórki oraz jak przygotować się do spaceru.

👉 Rezygnacje są możliwe jedynie do 24 godzin przed rozpoczęciem spaceru. Jeśli zrezygnujesz z udziału w spacerze, najpierw zaproponujemy Ci udział w innym. Jeśli nie będziesz chciał/chciała - zwrócimy środki. 

👉 Aby skorzystać z zakupionego karnetu, za każdym razem należy napisać do nas, aby uzyskać bezpłatny kod niezbędny do rejestracji.
Po dokonaniu zapisu rezygnacja jest możliwa na 24 godziny przed spacerem. Rezygnacja w czasie krótszym niż 24 godziny traktowana jest jak wykorzystanie wejścia w ramach karnetu. Nie zwracamy środków za niewykorzystane spacery w ramach karnetu.


Do zobaczenia w lesie,

Marta i Adam

☘️☘️Zobacz również:

sport i rekreacja wydarzenia Warszawa