Kąpiel leśna NADZIEJA • RELACJE

16 Czerwca 2024, 11:00-15:00 (Niedziela)

URLE,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet dla jednej osoby
już niedostępne 90,00 zł -
  Bilet dla dwóch osób
już niedostępne 160,00 zł -
Bilet na ten i jeszcze dwa spacery w ramach cyklu. W przypadku dwóch pozostałych spacerów prosimy o kontakt przed wydarzeniem, żebyśmy mogli przesłać bezpłatną wejściówkę. Karnet jest imienny. Karnet dla 1 osoby na 3 spacery w ramach cyklu NADZIEJA

Bilet na ten i jeszcze dwa spacery w ramach cyklu. W przypadku dwóch pozostałych spacerów prosimy o kontakt przed wydarzeniem, żebyśmy mogli przesłać bezpłatną wejściówkę. Karnet jest imienny.

już niedostępne 240,00 zł -

Zapraszamy Cię na spacer w niezwykłym sosnowym borze - w Urlach pod Warszawą. Las znajduje się niespełna godzinę drogi od Warszawy 🌲🌲🌲

Odpocznij, rozszerz swoje zmysły i weź leśną kąpiel (shinrin-yoku). Celem jest lepszy kontakt ze sobą, z innymi ludźmi i ze światem. Korzyści z takiego spaceru jest wiele:

Kiedy kilkadziesiąt minut przebywasz w lesie, puls się wyrównuje, spada ciśnienie krwi i poziom hormonów odpowiedzialnych za stres. Dzięki zieleni, która jest dookoła, szumowi drzew, dźwiękom ptaków, zapachom, możesz się odprężyć.

To korzyści zdrowotne.

Kiedy skupisz się na zmysłach i doświadczeniach - jesteś w teraźniejszości - bez ucieczki do przeszłości czy wybiegania w przyszłość.

To korzyści związane z obecnością.

Może tego już doświadczyłeś/aś, że w czasie np. pływania czy chodzenia po górach (lub innej czynności, gdzie skupiasz się na drodze, na kolejnych ruchach), przychodzi do Ciebie ważna myśl czy odczucie. Nigdy nie wiesz, co zobaczysz w drzewie, z czym skojarzy Ci się dźwięk czy kształt. Wyobraźnia i podświadomość mogą Ci podsunąć pomysł na rozwiązanie czegoś, z czym się mierzysz.

To korzyści dla Twojej kreatywności.

Jest to już czwarte kąpiel leśna w 2024 roku w ramach cyklu NADZIEJA.

Co miesiąc, począwszy od wczesnej wiosny, zapraszamy na kąpiele leśne z tematem przewodnim. 

Nie trzeba brać udziału w całym cyklu, jak najbardziej można przyjść na pojedynczy spacer. Formuła jest otwarta również dla osób, które chcą dopiero poznać leśne kąpiele. Ważne dla nas są zasady dobrowolności (nie trzeba czegoś robić, jeśli nie masz ochoty) i czerpania przyjemności z doświadczenia. Kalendarz i tematy nadchodzących spacerów znajdziesz poniżej.

Spacer NADZIEJA • RELACJE poprowadzimy w duecie: 

Adam Markuszewski ☘️ twórca koncepcji Leśnych Spacerów nawiązujących do japońskich kąpieli leśnych. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych. Trener, facylitator i opowiadacz. Przewodnik po Puszczy Kampinoskiej. Leśne Spacery organizuje od 2015 roku.

Marta Ostrowska ☘️ miłośniczka przyrody i spędzania czasu na łonie natury. Dusza artystyczna. Przez lata działaczka społeczna, moderatorka i animatorka. Praktykuje jogę, mindfulness i czasem chi gong. Prowadzi Leśne Spacery od 2018 roku, a od 2021 wyjazdy Joga i Las. Członkini Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych.

Więcej o nas przeczytasz na stronie: https://lesnespacery.pl/o-nas

Ważne informacje dotyczące udziału:

👉  Do Urli można dojechać pociągiem z Dworca Wileńskiego. Dobraliśmy tak godziny rozpoczęcia i zakończenia spaceru, by zgrać się z pociągami: dojazd 10:02 - 10:53, powrót 15:06 - 15:58.

👉 Po zakupie biletu, w piątek wieczorem 14 czerwca, prześlemy maila z informacją o dokładnym miejscu zbiórki oraz jak przygotować się do spaceru.

👉 Rezygnacje są możliwe jedynie do 24 godzin przed rozpoczęciem spaceru. Jeśli zrezygnujesz z udziału w spacerze, najpierw zaproponujemy Ci udział w innym. Jeśli nie będziesz chciał/chciała - zwrócimy środki. 

👉 Aby skorzystać z zakupionego karnetu, za każdym razem należy napisać do nas, aby uzyskać bezpłatny kod niezbędny do rejestracji.
Rezygnacje po dokonaniu zapisu są możliwe na 24 godziny przed spacerem. Rezygnacja w czasie krótszym niż 24 godziny traktowana jest jak wykorzystanie wejścia w ramach karnetu. Nie zwracamy środków za niewykorzystane spacery w ramach karnetu.

Kolejne spacery w ramach cyklu NADZIEJA:

🌳 21 lipca • odwaga

🌳 25 sierpnia • pełnia

🌳 15 września • spokój

🌳 20 października • dzikość

🌳 17 listopada • odpuszczenie

🌳 8 grudnia • odchodzenie 


Do zobaczenia w lesie,

Marta i Adam

☘️☘️


Zobacz również:

sport i rekreacja