To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Techniczne Tajemnice PORT Grupa I od 17.30 do 19.00

Techniczne Tajemnice PORT

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
Techniczne Tajemnice PORT Grupa II od 19.30 do 21.00

Techniczne Tajemnice PORT

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii

Rozwijamy nowe technologie, prowadząc badania cenne dla przemysłu i we współpracy z nim. W ŁUKASIEWICZ - PORT świetni specjaliści z różnych dziedzin wykorzystują możliwości kompleksu najnowocześniejszych w kraju laboratoriów. Dzięki nim mogą kompleksowo realizować nie tylko prace naukowo-badawcze, ale też pilotażowe badania dla polskich i międzynarodowych firm.

Pracujemy nad rozwojem ważnych w dzisiejszym świecie dziedzin wiedzy, które mają wiele praktycznych zastosowań: biotechnologii i inżynierii materiałowej, a także biobankowania. Nasz wkład w naukę potwierdzają liczne patenty i nagrody, przyznane technologiom opracowanym przez naukowców w naszych laboratoriach. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej możliwości wzięcia aktywnego udziału w naszych warsztatach!


TECHNICZNE TAJEMNICE PORT - Dział Wsparcia Infrastruktury Badawczej

Czy wiesz, że laboratoria to nie tylko mikroskopy, menzurki i pipety? Aby naukowiec miał odpowiednie stanowisko pracy, konieczna jest rozbudowana i skomplikowana infrastruktura techniczna. Jeśli chcesz zobaczyć jej małą cząstkę, zapraszamy Cię do odkrywania technicznych tajemnic PORT podczas Nocy Laboratoriów. Zobaczysz jak produkuje się ultraczystą wodę dla potrzeb laboratoryjnych (sam zmierzysz jej parametry), zobaczysz kotłownię technologiczną (spróbujesz wyregulować palnik gazowy o mocy 1,5 MW), a podczas wizyty w jednej z central wentylacyjnych dowiesz się, skąd w laboratoriach bierze się powietrze o odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

PRZYSTANEK 1:Kotłownia technologiczna - w kotłowni o ogromnej mocy (6MW) odsłonimy przed Tobą tajemnice działania kotłów wodnych z palnikami gazowymi, automatyką i zabezpieczeniami. Będziesz świadkiem symulacji sytuacji awaryjnych i dowiedziesz się, co wtedy zrobić, a do tego sam wyregulujesz taki palnik.
PRZYSTANEK 2: Stacja Uzdatniania Wody - dowiesz się, dlaczego potrzebujemy uzdatniać wodę dla laboratoriów, wykonasz analizę podstawowych parametrów wody, wymienisz filtr w układzie uzdatniania i wyregulujesz przepływ wody w skomplikowanych układach.
PRZYSTANEK 3:Centralna wentylacja systemu HVAC - poznasz ściśle tajne dane o działaniu centralnej wentylacji, zobaczysz, jakich urządzeń używamy, a co najważniejsze, sam spróbujesz wyregulować parametry w systemie wentylacji.

Czas trwania: około 90 minut

Wiek uczestnika: brak kryteriów

Ilość miejsc: 10 osób w każdej grupie


Uczestnictwo w Nocy Laboratoriów jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia (https://noclaboratoriow.pl/uczestnictwo).

Zobacz również:

imprezy wydarzenia Wrocław