To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztat perkusyjny z Łukaszem Sobolakiem (Mikromusic)
już niedostępne 79,95 zł -

Groove, jako priorytet perkusisty wraz kreatywnym wykorzystaniem podstawowych rudymentów. Droga do rozwijania techniki i tworzenia własnego języka perkusyjnego. Eksplorowanie brzmienia zestawu akustycznego oraz jego preparowanie. Z takimi tematami 4 grudnia br. pojawi się w Najmniejszej Szkole Perkusyjnej w Łodzi Łukasz Sobolak, perkusista zespołu Mikromusic. Szykujcie się na spotkanie z jednym z najskromniejszych i zarazem najciekawszych perkusistów młodego pokolenia, którego lepiej poznacie z mojego wywiadu, jaki ukazał się w magazynie "Perkusista" - https://magazynperkusista.pl/artykuly/wywiady/5133...

Z rozmowy z Łukaszem wracałem tak bardzo przejęty tym, co mówił i jak mówił, że udało mi się (na szczęście późną nocą) zaliczyć dwa "czerwone". Bądźcie przygotowani na dużo praktycznej wiedzy o perkusji, jaką podzieli się z Wami ten otwarty i doświadczony muzyk.

Mikromusic to zespół z Wrocławia, którego członkowie łączą piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki - Natalii Grosiak jest wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Na swoim koncie mają 7 płyt, w tym trzy płyty koncertowe. 20 września br. odbyła się premiera najnowszej płyty - "Mikromusic z dolnej półki". Promuje ją trasa koncertowa po Polsce. Przed warsztatami, Łukasza za bębnami będziecie mogli zobaczyć na koncercie, który odbędzie się 12 listopada w Filharmonii Łódzkiej.

Wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów "Sennik" i "Oczko" i "Takiego chłopaka". Na swoim koncie ma też nagrodę Gazety Wyborczej "Warto" za płytę "Sova". Zespół napisał muzykę do czesko-słowackiej produkcji kinowej "Konfident", do spektaklu muzycznego "Trzy wesołe krasnoludki" do słów Brzechwy dla Teatru Muzycznego Capitol oraz do filmu "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Liderką zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało wieloma featuringami u zagranicznych artystów między innymi u Pascala Bideau zaśpiewała w muzyce do filmu "Grown ups", w piosence "From women to women" na płycie Tor Cesay wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii, a także u Sofie Loisou, australijskiej producentki. W Polsce znana jest ze współpracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem Młynarskim.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia ŁÓDŹ